Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2017-02-23: Wykorzystanie lampy błyskowej w zimie


Górskie krajobrazy przykryte śniegiem prezentują się wprost magicznie i są doskonałą okazją do tego, aby je sfotografować. W tym celu mogą przydać się statywy fotograficzne, jednakże równie ważne są lampy błyskowe. Dotyczy to sytuacji, kiedy chcemy fotografować zimą z bliska i pod światło, np. pięknie oszronione elementy natury.

Technika fotografowania pod światło z lampą błyskową daje niesamowite efekty w różnego rodzaju eksperymentach fotograficznych. Możemy w ten sposób uzyskać genialne rezultaty, jeżeli uda nam się połączyć widoczne w kadrze słońce oraz ewentualną obróbkę. Wówczas, uzyskany efekt będzie jeszcze silniej emanował z fotografii, zaś ona sama nabierze wrażenie niesamowicie nowoczesnej.

W celu uzyskania opisywanego wyżej efektu, można wykorzystać nawet lampę błyskową wbudowaną w aparat. Efekt i tak powinien być dobry, gdyż nawet słaby błysk doświetlający wygląda dobrze, jeżeli jest on emitowany na wprost obiektywu. Niemniej jednak, zaleca się wykorzystanie zewnętrznej lampy błyskowej, która ma jedną ogromną zaletę – jej moc i zasięg są o wiele większe. Niezależnie od rodzaju lampy, jej palnik powinien być ustawiony idealnie na wprost, aby światło mogło odbić się od fotografowane obiektu.

Doskonale wiadomo, że im lepszy sprzęt fotograficzny, tym efekt jego pracy będzie lepszy. Niemniej jednak, posiadacze słabszych sprzętów nie powinni się demotywować, gdyż jakość fotografii jest w dużej mierze determinowana przez umiejętności oraz kreatywność fotografa. Pamiętajmy, że najważniejsza jest pasja, chęci oraz kreatywność, dzięki którym jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobre efekty nawet bez zastosowania sprzętu z najwyższej półki. Jeżeli poświęcimy się w całości naszej pasji, to możemy być całkowicie pewni tego, że czas na profesjonalne wyposażenie również przyjdzie i będziemy wtedy na nie absolutnie gotowi. Wobec tego, sprzęty w dłoń i biegnijmy w plener, dopóki jeszcze zima trwa.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-03-06
Przydatne akcesoria fotograficzne
Fotografia to zajęcie, które pociąga za sobą wiele większych lub mniejszych kosztów, jednak efekty uzyskiwane dzięki odpowiedniemu sprzętowi całkowicie rekompensują wydatki.
więcej


2018-01-05
Jakie akcesoria fotograficzne wzniosą twoje zdjęcia na wyższy poziom?
Fotografia staje się nieodłącznym elementem współczesnych zawodów, takich jak bloger, moderator mediów społecznościowych.
więcej


2017-12-04
Jak wybrać profesjonalne lampy błyskowe?
Niezależne badania pokazują, że z roku na rok rośnie liczba robionych zdjęć. Wpływ na to mają nie tylko rozmaite portale społecznościowe, na których ludzie chętnie dzielą się z innymi użytkownikami tak naprawdę całym swoim prywatnym życiem.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt