Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2019-01-28: Softbox czy parasolka?


Fotografia to sztuka wymagająca nie tylko wiedzy czy doświadczenia, ale również odpowiedniego sprzętu. Praca fotografa studyjnego jest bowiem zajęciem wymagającym, natomiast każdy popełniony błąd może skutkować stratą klienta. Nic zatem dziwnego, że zdecydowana większość fotografów inwestuje w sprzęt, którego celem jest podniesienie jakości tworzonych prac. Jednym z produktów stanowiących swego rodzaju must have w wyposażeniu studia fotograficznego jest… no właśnie? Softbox czy parasolka? Który ze sprzętów wybrać? 

Parasolka

Parasolki fotograficzne używane są nie tylko ze światłem błyskowym, ale również ciągłym. Ich celem jest odbijanie bądź też przepuszczanie światła z lampy w danym kierunku. To właśnie one stanowią wybór większości początkujących fotografów. Wpływ na taki stan rzeczy wywiera stosunkowo niska cena obowiązująca w przypadku modeli podstawowych. Wśród zalet opisywanego typu sprzętów warto wymienić między innymi praktyczność. Są one łatwe w montażu i nie sprawią większych problemów podczas transportu. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów parasolek:

Parasolki rozpraszające (dyfuzyjne)  – rozpraszają i zmiękczają światło z lampy, które przechodzi przez parasolkę i jednocześnie rozchodzi się wokół niej. Wynikiem tego zjawiska jest odbicie od ścian, co - w przypadku kolorowego wnętrza - może skutkować „zafarbowaniem” fotografowanej osoby.

Parasolka odbijająca – zewnętrza część parasolek dyfuzyjnych pokryta jest z reguły czarną, nieprzepuszczającą światła tkaniną, zaś wnętrze tkaniną odbijającą światło w kolorze białym, srebrnym, złotym bądź też srebrno – złotym. Uzyskany efekt zależy od koloru wnętrza parasolki. Powierzchnia biała zmiękcza światło i niweluje ostre cienie na oświetlanym obiekcie, srebrna wyostrza kontury, złota nadaje obiektowi ciepły odcień, a srebrno – złota stanowi wariant pośredni.

Poza wyżej wymienionymi rodzajami parasolek dostępne są również modele zaawansowane. Wśród takowych wymienić należy parasolki paraboliczne skupiające światło w punkcie centralnym, a także parasolki sferyczne, które używane są głównie do sesji modowych. Wszystkie opisane powyżej typy parasoli fotograficznych dostępne są na stronie https://fripers.pl/c/parasolki-fotograficzne/.

Softbox

Innym typem modyfikatora światła jest softbox służący zarówno do zmiękczania, rozpraszania, jak i ukierunkowania światła. Może on – choć nie musi – być używany z gridem. Kratownice montowane są zazwyczaj za pomocą rzepów w celu jeszcze lepszego ukierunkowania światła. Ze względu na kształt wyróżnia się m. in. softboxy prostokątne posiadające szerokie zastosowanie, podłużne do oświetlania konturowego, kwadratowe nadające się wyłącznie do doświetlania, ośmiokątne (oktagonalne, octagony, octa) pozostawiające naturalny refleks w oku, szesnastokątne terra box. Innym typem sprzętu jest parasolka softbox, która łączy w sobie zalety obu typów modyfikatorów światła. Dobrej jakości softboxy w przystępnych cenach znajdziesz w sklepie https://fripers.pl/c/softboxy/.

Co wybrać?

Wybór modyfikatora światła powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb oraz efektu, jaki pragniemy uzyskać. Jak zostało to już wspomniane, obecnie na rynku dostępne są zarówno parasolki, jak i softboxy z różnych półek cenowych. Dzięki temu bez problemu dostosujemy zakup także do zasobności naszego portfela. Warto dodać, że duży wybór modyfikatorów światła oferuje sklep https://fripers.pl/.


« powrót do aktualności


Aktualności
2020-05-18
Zatrzymaj emocje na dłużej
Dzień ślubu to dzień, który zapamiętamy do końca życia. Jest swoistym przełomem, przejściem w zupełnie nowy etap. Po latach wciąż mamy go wyraźnie w pamięci, właśnie dzięki temu, że wywołuje w nas tyle emocji. To też szczególne wydarzenie dla naszych najbliższych - znajomych i rodziny, którzy również długo się przygotowują i mocno przeżywają doniosłość chwili. Oczywistym jest więc fakt, że chcemy zatrzymać te chwile na pięknych fotografiach.
więcej


2020-03-09
PRZYGOTOWANIA DO RODZINNEJ SESJI ZDJĘCIOWEJ
Rodzina jest największą wartością, dlatego warto dbać o to, aby była ona szczęśliwa. Powinniśmy dbać o członków naszej rodziny i przypominać im o tym jak bardzo są dla nas ważni, nawet jeśli dobrze zdają sobie z tego sprawę. Przypominać im o tym możemy na wiele różnych sposobów, na przykład poprzez robienie im prezentów, które wywołają uśmiech na ich twarzach, jednak warto pamiętać, że dobry prezent wcale nie musi być drogi, bowiem najważniejsze jest to, aby prezent pozostawił po sobie piękne wspomnienia na długie lata.
więcej


2019-09-25
Czym się kierować podczas wyboru aparatu fotograficznego?
Zakup aparatu fotograficznego to nie taka prosta sprawa. W sklepach ze sprzętem, można znaleźć mnóstwo najróżniejszych modeli, pochodzących od wielu producentów. Bardziej profesjonalne, mają wiele opcji, w których laik może się pogubić. Warto wiedzieć, czym się kierować przy zakupie pierwszego aparatu.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt