Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2019-01-28: Softbox czy parasolka?


Fotografia to sztuka wymagająca nie tylko wiedzy czy doświadczenia, ale również odpowiedniego sprzętu. Praca fotografa studyjnego jest bowiem zajęciem wymagającym, natomiast każdy popełniony błąd może skutkować stratą klienta. Nic zatem dziwnego, że zdecydowana większość fotografów inwestuje w sprzęt, którego celem jest podniesienie jakości tworzonych prac. Jednym z produktów stanowiących swego rodzaju must have w wyposażeniu studia fotograficznego jest… no właśnie? Softbox czy parasolka? Który ze sprzętów wybrać? 

Parasolka

Parasolki fotograficzne używane są nie tylko ze światłem błyskowym, ale również ciągłym. Ich celem jest odbijanie bądź też przepuszczanie światła z lampy w danym kierunku. To właśnie one stanowią wybór większości początkujących fotografów. Wpływ na taki stan rzeczy wywiera stosunkowo niska cena obowiązująca w przypadku modeli podstawowych. Wśród zalet opisywanego typu sprzętów warto wymienić między innymi praktyczność. Są one łatwe w montażu i nie sprawią większych problemów podczas transportu. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów parasolek:

Parasolki rozpraszające (dyfuzyjne)  – rozpraszają i zmiękczają światło z lampy, które przechodzi przez parasolkę i jednocześnie rozchodzi się wokół niej. Wynikiem tego zjawiska jest odbicie od ścian, co - w przypadku kolorowego wnętrza - może skutkować „zafarbowaniem” fotografowanej osoby.

Parasolka odbijająca – zewnętrza część parasolek dyfuzyjnych pokryta jest z reguły czarną, nieprzepuszczającą światła tkaniną, zaś wnętrze tkaniną odbijającą światło w kolorze białym, srebrnym, złotym bądź też srebrno – złotym. Uzyskany efekt zależy od koloru wnętrza parasolki. Powierzchnia biała zmiękcza światło i niweluje ostre cienie na oświetlanym obiekcie, srebrna wyostrza kontury, złota nadaje obiektowi ciepły odcień, a srebrno – złota stanowi wariant pośredni.

Poza wyżej wymienionymi rodzajami parasolek dostępne są również modele zaawansowane. Wśród takowych wymienić należy parasolki paraboliczne skupiające światło w punkcie centralnym, a także parasolki sferyczne, które używane są głównie do sesji modowych. Wszystkie opisane powyżej typy parasoli fotograficznych dostępne są na stronie https://fripers.pl/c/parasolki-fotograficzne/.

Softbox

Innym typem modyfikatora światła jest softbox służący zarówno do zmiękczania, rozpraszania, jak i ukierunkowania światła. Może on – choć nie musi – być używany z gridem. Kratownice montowane są zazwyczaj za pomocą rzepów w celu jeszcze lepszego ukierunkowania światła. Ze względu na kształt wyróżnia się m. in. softboxy prostokątne posiadające szerokie zastosowanie, podłużne do oświetlania konturowego, kwadratowe nadające się wyłącznie do doświetlania, ośmiokątne (oktagonalne, octagony, octa) pozostawiające naturalny refleks w oku, szesnastokątne terra box. Innym typem sprzętu jest parasolka softbox, która łączy w sobie zalety obu typów modyfikatorów światła. Dobrej jakości softboxy w przystępnych cenach znajdziesz w sklepie https://fripers.pl/c/softboxy/.

Co wybrać?

Wybór modyfikatora światła powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb oraz efektu, jaki pragniemy uzyskać. Jak zostało to już wspomniane, obecnie na rynku dostępne są zarówno parasolki, jak i softboxy z różnych półek cenowych. Dzięki temu bez problemu dostosujemy zakup także do zasobności naszego portfela. Warto dodać, że duży wybór modyfikatorów światła oferuje sklep https://fripers.pl/.


« powrót do aktualności


Aktualności
2019-07-18
Profesjonalny montaż filmów - PJ Films Studio
Nie musisz być specjalistą od wszystkiego! Nagrywasz filmy? Chcesz się nimi dzielić w sieci? Na rynku istnieją specjaliści, którzy zmontują Twój film na najwyższym poziomie.
więcej


2019-04-04
Jak wybrać oświetlenie sali weselnej?
Sala weselna wyposażona w nowoczesny system oświetlenia cieszy się większym zainteresowaniem klientów. Organizacja tego typu przyjęć, jak również innych imprez, wymaga coraz większej pomysłowości. Właściciele obiektów konferencyjnych i bankietowych powinni za wszelką cenę dążyć do wyróżnienia swojej oferty na tle innych, podobnych propozycji.
więcej


2019-03-05
Fotograf i wyposażenie studia
Fotografia wbrew pozorom jest dziedziną skomplikowaną i wymagającą. Wyobraźnia fotografa powinna być bogata i pełna pomysłów, ponieważ to pierw w naszej głowie tworzy się ''zdjęcie'', które następnie urzeczywistniamy za pomocą aparatu.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt