Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2017-04-24: Ramki na zdjęcia i jak je dobierać?


Piękne ramki na zdjęcia idealnie nadają się do tworzenia naściennych galerii, a ich szeroki wybór pozwala na stworzenie ścian wyjątkowych wspomnień, na których każdy z chęcią będzie chciał zawiesić oko.

Mieszaj rozmiary i kształty

Ramki do zdjęć, które masz zamiar powiesić na ścianie lub zamieścić na wybranej przez siebie półce, wcale nie muszą być tych samych rozmiarów. Co więcej, nie musisz ograniczać się również do takiego samego ich kształtu. Bardzo atrakcyjnie wyglądają te galerie, w których znaleźć można ramki wielu różnych rozmiarów. Przyciągają one wzrok i sprawiają, że fotografie są jeszcze bardziej interesująco zaprezentowane. Podobnie wygląda sprawa z różnymi kształtami ramek. Niekoniecznie wszystkie ramki fotograficzne, które umieszczasz w tym samym miejscu, muszą mieć na przykład kształt prostokąta. Obok nich możesz śmiało zawiesić te, które będą owalne i kwadratowe. A jeśli pozwala Ci na to charakter i aranżacja danego pomieszczenia, spróbuj również tych, które będą miały kształty mniej typowe. W sklepach dostępne są ramki do zdjęć o nawet najbardziej wymyślnych wzorach, nie obawiaj się wypróbować również takich, gdyż z pewnością będą one ciekawym urozmaiceniem na fotograficznej ściance.

Jak układać ramki fotograficzne na ścianie?

Rozmieszczenie ramek na zdjęcia na ścianie, czy też półce wcale nie musi być nudne. Układanie ich pod przysłowiową "linijkę" nie sprawi, że goście i domownicy będą chętnie na nie spoglądać. Odpuść sobie styl, który mógłby przywodzić ten, który panował jeszcze kilka wieków temu w dworach - gdzie obrazy były wieszane bardzo precyzyjnie, a ich położenie było, zdaje się, wręcz odmierzane poziomicą. Chyba że rozplanowujesz ich układ w stylizowanej na dawny styl posiadłości.

Kilka stopni rotacji zdjęcia, czy też ich nieregularne rozmieszczenie na półkach bądź też ścianach, teraz nie będzie już aranżacyjnym faux-pas. W nowoczesnych mieszkaniach ramki na zdjęcia zaleca się rozmieszczać w sposób niesymetryczny, co pozwala przyciągać do nich wzrok. Jeśli nie masz pomysłu, w jaki sposób mógłbyś/mogłabyś umieścić je w swoich wnętrzach, to koniecznie przejrzyj propozycje architektów, które znajdziesz w internecie. Przedstawione są w nim całe grafiki, które mogą zainspirować Cię do stworzenia własnego lub też skopiowania układu we własnej galerii.

Źródło porady: fotosklep55.pl


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-03-06
Przydatne akcesoria fotograficzne
Fotografia to zajęcie, które pociąga za sobą wiele większych lub mniejszych kosztów, jednak efekty uzyskiwane dzięki odpowiedniemu sprzętowi całkowicie rekompensują wydatki.
więcej


2018-01-05
Jakie akcesoria fotograficzne wzniosą twoje zdjęcia na wyższy poziom?
Fotografia staje się nieodłącznym elementem współczesnych zawodów, takich jak bloger, moderator mediów społecznościowych.
więcej


2017-12-04
Jak wybrać profesjonalne lampy błyskowe?
Niezależne badania pokazują, że z roku na rok rośnie liczba robionych zdjęć. Wpływ na to mają nie tylko rozmaite portale społecznościowe, na których ludzie chętnie dzielą się z innymi użytkownikami tak naprawdę całym swoim prywatnym życiem.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt