Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2020-03-09: PRZYGOTOWANIA DO RODZINNEJ SESJI ZDJĘCIOWEJ


Rodzina jest największą wartością, dlatego warto dbać o to, aby była ona szczęśliwa. Powinniśmy dbać o członków naszej rodziny i przypominać im o tym jak bardzo są dla nas ważni, nawet jeśli dobrze zdają sobie z tego sprawę. Przypominać im o tym możemy na wiele różnych sposobów, na przykład poprzez robienie im prezentów, które wywołają uśmiech na ich twarzach, jednak warto pamiętać, że dobry prezent wcale nie musi być drogi, bowiem najważniejsze jest to, aby prezent pozostawił po sobie piękne wspomnienia na długie lata.

Możemy więc zabrać bliskich na wycieczkę, do spa, lub pomyśleć o czymś bardziej oryginalnym i zamówić specjalną sesję zdjęciową w której weźmiemy udział wraz z rodziną. W ten sposób pokażemy im jak bliscy są dla nas, a dodatkowo będziemy mieć wspaniałą pamiątkę, ponieważ czasami nie ma nic lepszego niż oglądanie zdjęć sprzed lat i wspominanie, szczególnie jeśli mówimy o zdjęciach powstałych w wyniku wyjątkowej sesji. Czego powinniśmy się spodziewać w trakcie takiej sesji i jak się do niej przygotować?

PROFESJONALNA SESJA RODZINNA

Każdy z nas potrafi zrobić zdjęcie, bowiem wystarczy jedynie wcisnąć przycisk migawki i gotowe, prawda? To jednak nie takie proste jak może się wydawać, czego najlepszym przykładem może być porównanie zdjęć zrobionych przez amatorów i profesjonalistów.

Profesjonalny fotograf musi posiadać nie tylko dobry sprzęt fotograficzny, ale przede wszystkim powinien posiadać wyobraźnię i umiejętności wyreżyserowania sesji zdjęciowej. Fotografia rodzinna różni się bowiem od zwykłego robienia zdjęć, ponieważ powinna być ona zaaranżowana w taki sposób, aby zdjęcia były oryginalne, wyjątkowe i jednocześnie naturalne, bez choćby odrobiny sztuczności. Uzyskanie takiego efektu nie jest wbrew pozorom takie łatwe, ponieważ z jednej strony fotograf powinien mieć wiele pomysłów na sesję zdjęciową, a z drugiej strony powinien potrafić dostosować pomysły do rodziny z którą współpracuje.

Każda rodzina jest bowiem inna, dlatego ten sam pomysł może nie zadziałaś dla kilku różnych rodzin. To właśnie dlatego powinniśmy się zastanowić nad zatrudnieniem profesjonalnego fotografa, najlepiej takiego, który zajmuje się nie tylko fotografią rodzinną, ale także dziecięcą. To ważne zwłaszcza w przypadku jeśli mamy dzieci, szczególnie te pełne energii.

Dobry fotograf jest w stanie zaaranżować sesję zdjęciowa w taki sposób, aby dzieci się nie nudziły i dobrze się bawiły, dzięki czemu pociechy będą współpracować, co da bardzo dobry, naturalny efekt na finalnym zdjęciu. Jeśli zależy nam na tym by zarówno sama sesja zdjęciowa jak i jej efekty były na możliwie jak najwyższym poziomie, powinniśmy nawiązać współpracę z fotografem, który zajmuje się rodzinnymi sesjami zdjęciowymi. Dzięki temu będziemy mogli miło wspominać nie tylko same zdjęcia, ale i atmosferę towarzyszącą sesji.

MIEJSCE SESJI ZDJĘCIOWEJ

Dobry fotograf jest nie tylko kreatywny, ale i otwarty na nasze pomysły. Warto zatem przemyśleć niektóre kwestie związane z sesją fotograficzną i przekazywać fotografowi nasze pomysły. Dzięki temu zdjęcia wyjdą jeszcze bardziej naturalnie, a właśnie na tym powinno nam zależeć. Jednym z pierwszych kwestii jakie powinniśmy przekazać fotografowi jest miejsce w którym odbędzie się sesja zdjęciowa.

Zwykle rodziny wybierają własny dom i jest to bardzo dobry wybór, ponieważ w domu czujemy się najlepiej, jednak jeśli znamy dobre miejsce w plenerze będące jednocześnie bliskie naszemu sercu, warto wcześniej porozmawiać o nim z fotografem, aby mógł on zebrać odpowiedni sprzęt do robienia zdjęć w plenerze. Istnieją także inne szczególne kwestie o których powinniśmy poinformować fotografa. Jedną z nich jest przykład w którym mama spodziewa się kolejnego dziecka. Wówczas największy nacisk powinniśmy postawić na to, aby czuła się ona jak najlepiej i jak najbardziej komfortowo. Wówczas będzie można połączyć sesję rodzinną z sesją ciążową w taki sposób, aby dobrze ze sobą współgrały. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest także umówienie się na kolejną sesję zdjęciową w przyszłości, kiedy na świat przyjdzie kolejne dziecko. Wówczas można wykorzystać tematykę poprzedniej sesji zdjęciowej, lub ewentualnie delikatnie ją zmodyfikować, nawiązując tym samym do czasów w których na świecie nie było jeszcze dziecka. Sesja zdjęciowa jest bardzo dobrym sposobem na pokazanie rodzinie jak bardzo nam na nich zależy, a z czasem po kilku latach kiedy będziemy oglądać zdjęcia, z pewnością odczujemy atmosferę towarzyszącą sesji.
 


« powrót do aktualności


Aktualności
2020-09-02
Pozycjonowanie zdjęć: Jak sprawić, żeby wyświetlały się w Grafice Google?
Niezależnie od tego, czy mowa o hobbystach-miłośnikach danej dziedziny, artystach czy sprzedawcach, większość osób, które decydują się na prowadzenie swojej działalności w Internecie łączy chęć bycia zauważonym. Zazwyczaj sam tekst nie wystarczy, zatem autorzy stron i blogów dbają o to, by do treści odpowiednio dobrać zdjęcia oraz ilustracje. Nie jest to łatwe ze względu na ogromną konkurencję. Zdarzają się sytuacje, w których nawet solidni i uzdolnieni fachowcy nie są w stanie się wypromować. Z pomocą przychodzi wtedy szczypta internetowej magii – SEO.
więcej


2020-05-18
Zatrzymaj emocje na dłużej
Dzień ślubu to dzień, który zapamiętamy do końca życia. Jest swoistym przełomem, przejściem w zupełnie nowy etap. Po latach wciąż mamy go wyraźnie w pamięci, właśnie dzięki temu, że wywołuje w nas tyle emocji. To też szczególne wydarzenie dla naszych najbliższych - znajomych i rodziny, którzy również długo się przygotowują i mocno przeżywają doniosłość chwili. Oczywistym jest więc fakt, że chcemy zatrzymać te chwile na pięknych fotografiach.
więcej


2020-03-09
PRZYGOTOWANIA DO RODZINNEJ SESJI ZDJĘCIOWEJ
Rodzina jest największą wartością, dlatego warto dbać o to, aby była ona szczęśliwa. Powinniśmy dbać o członków naszej rodziny i przypominać im o tym jak bardzo są dla nas ważni, nawet jeśli dobrze zdają sobie z tego sprawę. Przypominać im o tym możemy na wiele różnych sposobów, na przykład poprzez robienie im prezentów, które wywołają uśmiech na ich twarzach, jednak warto pamiętać, że dobry prezent wcale nie musi być drogi, bowiem najważniejsze jest to, aby prezent pozostawił po sobie piękne wspomnienia na długie lata.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt