Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-03-06: Przydatne akcesoria fotograficzne


Poza aparatem i obiektywem (lub obiektywami), bardzo przydatne są statywy fotograficzne. Umożliwiają one robienie zdjęć przy długim czasie naświetlania, czyli w warunkach niedoboru światła bądź sytuacjach, w których do osiągnięcia zamierzonego efektu niezbędne jest znaczne przymknięcie przysłony. Ten drugi zabieg powoduje zmniejszenie otworu w obiektywnie, przez który światło dostaje się na matrycę, pierwszy z kolei oznacza, że zdjęcie jest robione przez dłuższy czas, pozwalający zebrać więcej światła, niż na przykład w ułamku sekundy.

Innymi wartymi uwagi są akcesoria fotograficzne odpowiedzialne za tworzenie i modyfikowanie oświetlenia. Światło jest podstawą w fotografii. To dzięki niemu fotografowany obiekt jest widoczny, przybiera daną formę i kolor i pojawia się na zdjęciu. Z tego względu warto, by każdy fotograf, zwłaszcza pragnący tworzyć efektowne i zapadające w pamięć obrazy, posiadał w swym ekwipunku lampę błyskową. To najprostsze źródło światła, które można nosić ze sobą, jednak lampy błyskowe mają jedną podstawową wadę. Te wbudowane w body aparatu znajdują się zwykle na tyle blisko obiektywu (i w niektórych przypadkach fotografowanego obiektu), że tworzą na zdjęciu nieprzyjemne dla oka refleksy. Można je jednak zredukować poprzez zastosowanie odpowiednich ustawień w aparacie bądź użycie akcesoriów pozwalających rozproszyć światło, nie wspominając o odpowiedniej obróbce cyfrowej zdjęcia.

Innym sposobem na wprowadzenie odpowiedniego oświetlenia do fotografowanego kadru są lampy studyjne, które sprawdzają się przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, w studio. Pozwalają w większym stopniu modyfikować oświetlenie i dostosowywać je do potrzeb fotografa i tworzonej przez niego kreacji, jednak są znacznie mniej wygodne od lamp błyskowych - przede wszystkim ze względu na swoje rozmiary, choć bywają tu wyjątki.

Fotografia to, poza stosowaniem sztucznych źródeł światła bądź dopasowywaniem się do oświetlenia naturalnego, także modyfikowanie światła. W tym celu fotograf zastosować może blendy fotograficzne, które odbijają światło, a dodatkowo mogą modyfikować jego barwę. Tworzy to wręcz nieograniczone możliwości ekspozycji i pozwala osiągnąć zamierzony efekt przy zastosowaniu niemal każdego źródła światła.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-05-04
Oświetlenie sali weselnej - co oferuje nam technologia?
Ślub to ten jedyny dzień w życiu, który zapada w pamięci na całe życie. Wesele i przeżycia z nim związane są bardzo ważne dla Pary młodej.
więcej


2018-05-02
Drony GoPro jako sposób na udane filmowanie
Nagle zrobiło się ogromne zapotrzebowanie na filmowanie z powietrza. Dron GoPro doskonale wychodzi na przeciw osobom, które chcą mieć ujęcia z powietrza i to jak najlepszej jakości.
więcej


2018-03-06
Przydatne akcesoria fotograficzne
Fotografia to zajęcie, które pociąga za sobą wiele większych lub mniejszych kosztów, jednak efekty uzyskiwane dzięki odpowiedniemu sprzętowi całkowicie rekompensują wydatki.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt