Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-03-06: Przydatne akcesoria fotograficzne


Poza aparatem i obiektywem (lub obiektywami), bardzo przydatne są statywy fotograficzne. Umożliwiają one robienie zdjęć przy długim czasie naświetlania, czyli w warunkach niedoboru światła bądź sytuacjach, w których do osiągnięcia zamierzonego efektu niezbędne jest znaczne przymknięcie przysłony. Ten drugi zabieg powoduje zmniejszenie otworu w obiektywnie, przez który światło dostaje się na matrycę, pierwszy z kolei oznacza, że zdjęcie jest robione przez dłuższy czas, pozwalający zebrać więcej światła, niż na przykład w ułamku sekundy.

Innymi wartymi uwagi są akcesoria fotograficzne odpowiedzialne za tworzenie i modyfikowanie oświetlenia. Światło jest podstawą w fotografii. To dzięki niemu fotografowany obiekt jest widoczny, przybiera daną formę i kolor i pojawia się na zdjęciu. Z tego względu warto, by każdy fotograf, zwłaszcza pragnący tworzyć efektowne i zapadające w pamięć obrazy, posiadał w swym ekwipunku lampę błyskową. To najprostsze źródło światła, które można nosić ze sobą, jednak lampy błyskowe mają jedną podstawową wadę. Te wbudowane w body aparatu znajdują się zwykle na tyle blisko obiektywu (i w niektórych przypadkach fotografowanego obiektu), że tworzą na zdjęciu nieprzyjemne dla oka refleksy. Można je jednak zredukować poprzez zastosowanie odpowiednich ustawień w aparacie bądź użycie akcesoriów pozwalających rozproszyć światło, nie wspominając o odpowiedniej obróbce cyfrowej zdjęcia.

Innym sposobem na wprowadzenie odpowiedniego oświetlenia do fotografowanego kadru są lampy studyjne, które sprawdzają się przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, w studio. Pozwalają w większym stopniu modyfikować oświetlenie i dostosowywać je do potrzeb fotografa i tworzonej przez niego kreacji, jednak są znacznie mniej wygodne od lamp błyskowych - przede wszystkim ze względu na swoje rozmiary, choć bywają tu wyjątki.

Fotografia to, poza stosowaniem sztucznych źródeł światła bądź dopasowywaniem się do oświetlenia naturalnego, także modyfikowanie światła. W tym celu fotograf zastosować może blendy fotograficzne, które odbijają światło, a dodatkowo mogą modyfikować jego barwę. Tworzy to wręcz nieograniczone możliwości ekspozycji i pozwala osiągnąć zamierzony efekt przy zastosowaniu niemal każdego źródła światła.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-11-21
Jak wybrać dobrego fotografa dziecięcego?
Niejeden rodzic marzy o tym, aby jego pociecha uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na taką pamiątkę. Aktualnie jest to opcja niemal dla każdego. Z pewnością w naszej okolicy znajdziemy niejednego fotografa dziecięcego, jednak nie każdy będzie godny zainteresowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników.
więcej


2018-08-20
Filmowanie wesel
Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu narzeczonych. Od tej pory ich losy stają się ze sobą nierozerwalnie związane. Te magiczne chwile wiążą się z mnóstwem wzruszających i wspaniałych momentów. Niestety, pamięć ludzka bywa zawodna i z czasem te wszystkie szczegóły zacierają się i blakną. Dlatego większość młodych par decyduje się na zatrudnienie kamerzysty.
więcej


2018-08-01
Must have każdego fotografa
W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może być fotografem. Wszystko za sprawą aparatów, które posiadają nasze telefony. Chociaż jakoś zdjęć w smatfonach potrafi zachwycać, to tak naprawdę nic nie zastąpi nam tradycyjnej lustrzanki.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt