Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-05-04: Oświetlenie sali weselnej - co oferuje nam technologia?


Do ważnych elementów jak wystrój czy odpowiednia oprawa muzyczna należy również samo oświetlenie. Z pewnością nikt nie chciałby bawić się na najważniejszym dniu życia w kiepsko oświetlonym miejscu, a zdjęcia — pamiątki były ciemne i niewyraźne. W tym poradniku opisujemy różne możliwości oświetlenia sali weselnej.

Jednym z głównych elementów dobrze przygotowanej sali weselnej jest oświetlenie. Powinno dawać mocne i jasne światło. Żarówki powinny zastąpić jednak specjalne lampy przystosowane do takich wyzwań. Ich konstrukcja pozwala na profesjonalne rozjaśnienie wnętrza i utrzymywanie tego stanu przez długie godziny balu weselnego. Światła na wesele powinny zapewnić komfort a ich źródła (lampy) być niewidoczne.

Efekty świetlne to kolejne dobrodziejstwo, które oferuje nam technologia. Gdy spełnimy podstawowe wymogi zapewniające mocne, nieuciążliwe i jasne światło możemy pokusić się o dodatkowe elementy. Taki są z pewnością kule, lasery czy cale widowiska świetlne. Te pierwsze są bardzo stylowe i wprowadzają klimat lat 80 tych. Oprócz tego powodują kolorowe odbicia na całej sali. Dla bardziej wymagających do dyspozycji są specjalne urządzenia, które w odpowiedniej chwili gaszą lub rozjaśniają światło. Łącząc je z muzyką, można otrzymać profesjonalne i piękne efekty.

Bardzo ważną kwestią przy okazji projektowania oprawy świetlnej jest wzięcie pod uwagę fotografa. Światła na wesele nie mogą zakłócić jego pracę i powodować odblaski. Powinny być zamontowane tak, aby nie padały ze wszystkich stron, co uniemożliwia robienie zdjęć. Ważnym elementem jest również to aby światło nie były skierowane na wysokość oczu gości. Fotograf będzie miał wtedy mocno utrudnione zadanie, a ograniczona swoboda robienia zdjęć może spowodować ujęcia tylko z jednego punku. Warto skontaktować się wcześniej z osobą odpowiedzialna za robienie fotografii i przedstawić mu plan wystroju. Swoim fachowym okiem szybko oceni czy trzeba coś zmienić.

Dekoracja sali weselnej to szalenie ważna kwestia. Musi być przemyślana i składać się z odpowiednich elementów. Oświetlenie nie powinno z nimi kolidować a być uzupełnieniem i dobrze rozjaśniać salę, na której odbywa się przyjęcie. Odpowiednio dobrane sprawi, że wszyscy goście i państwo młodzi będą dobrze się bawić a pamiątki w postaci fotografii i nagrań wideo będą wysokiej jakości.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-05-04
Oświetlenie sali weselnej - co oferuje nam technologia?
Ślub to ten jedyny dzień w życiu, który zapada w pamięci na całe życie. Wesele i przeżycia z nim związane są bardzo ważne dla Pary młodej.
więcej


2018-05-02
Drony GoPro jako sposób na udane filmowanie
Nagle zrobiło się ogromne zapotrzebowanie na filmowanie z powietrza. Dron GoPro doskonale wychodzi na przeciw osobom, które chcą mieć ujęcia z powietrza i to jak najlepszej jakości.
więcej


2018-03-06
Przydatne akcesoria fotograficzne
Fotografia to zajęcie, które pociąga za sobą wiele większych lub mniejszych kosztów, jednak efekty uzyskiwane dzięki odpowiedniemu sprzętowi całkowicie rekompensują wydatki.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt