Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2017-08-30: Najbardziej przydatne akcesoria fotograficzne


Oczywiście nie trzeba posiadać wszystkich, jednak warto zaopatrzyć się w te najpotrzebniejsze.

Pokrowiec

Specjalny pokrowiec lub torba na aparat to bardzo przydatny element, dzięki któremu można mieć pewność, iż sprzęt będzie w odpowiedni sposób zabezpieczony. Podczas zakupu warto jednak zwrócić uwagę na to, czy w takim pokrowcu zmieści się tylko aparat, czy również inne przydatne akcesoria. Nie warto stawiać na bardzo duże torby, ponieważ nie wszystkie elementy będą w danej chwili potrzebne a noszenie niepotrzebnych rzeczy może być bardzo uciążliwe.Statyw

Jeśli chodzi o statywy fotograficzne, to sprawdzają się one idealnie w sytuacji, gdy dana osoba traktuje fotografowanie nieco poważniej. Dzięki temu przedmiotowi możliwe jest uzyskanie stabilniejszego obrazu, dzięki czemu zdjęcia będą dużo lepsze. W sklepach dostępne są różne rodzaje statywów, jednak najbardziej popularne są tzw. trójnogi, dzięki którym możliwe jest ustawienie aparatu na dowolnie wybranej powierzchni. Wśród statywów można również wymienić tzw. monopody, czyli statywy z jedną nogą, które wprawdzie nie zapewniają pełnej stabilizacji podczas wykonywania zdjęć, jednak w znaczący sposób ułatwiają ich wykonanie, co dla wielu osób jest niezwykle ważne.

Karta pamięci

W niezbędnym wyposażeniu każdego fotografa powinna znaleźć się karta pamięci o dosyć dużej pojemności, dzięki której w każdej sytuacji ma się pewność, iż w połowie pracy nie zabraknie miejsca na kolejne fotografie. Podczas zakupu karty należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy jest ona zgodna z posiadanym sprzętem, ponieważ w innym przypadku korzystanie z niej może być niemożliwe.

Lampa błyskowa

Wiele aparatów ma wprawdzie wbudowaną lampę błyskową, jednak warto również zaopatrzyć się taką zewnętrzną, ponieważ charakteryzuje ją większa siła błysku. Posiadanie takiej lampy jest niezwykle ważne, ponieważ przy jej pomocy można np. pozbyć się efektu czerwonych oczu, a zdjęcia będą wyglądać bardziej naturalnie.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-01-05
Jakie akcesoria fotograficzne wzniosą twoje zdjęcia na wyższy poziom?
Fotografia staje się nieodłącznym elementem współczesnych zawodów, takich jak bloger, moderator mediów społecznościowych.
więcej


2017-12-04
Jak wybrać profesjonalne lampy błyskowe?
Niezależne badania pokazują, że z roku na rok rośnie liczba robionych zdjęć. Wpływ na to mają nie tylko rozmaite portale społecznościowe, na których ludzie chętnie dzielą się z innymi użytkownikami tak naprawdę całym swoim prywatnym życiem.
więcej


2017-11-08
Jakie obiektywy powinien mieć każdy fotograf?
Osoby zajmujące się fotografią, również profesjonalnie, często mają spory problem z doborem właściwego obiektywu. Także amatorzy powinni do tego elementu fotograficznego wyposażenia przywiązywać dużą wagę.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt