Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-08-01: Must have każdego fotografa


Z roku na rok powstaje coraz więcej modeli różnych sprzętów, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z ich wyborem. Jednak warto pamiętać o tym, że profesjonalne zdjęcie to nie tylko świetny aparat, to także różne akcesoria dodatkowe, które pozwalają modulować światłem, czy nagrywać filmik bez żadnych drgań. Co powinien posiadać każdy pasjonat oraz profesjonalny fotograf? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy w dzisiejszym krótkim poradniku.


MUST HAVE KAŻDEGO FOTOGRAFA

 

TORBA FOTOGRAFICZNA

Chociaż wiele osób nie przywiązuje do tego wagi, to przy pierwszych problemach atmosferycznych, dłuższych wycieczkach, czy profesjonalnych sesjach, odczujemy jej brak. Odpowiednia torba pozwala ochronić sprzęt oraz odpowiednio zabezpiecza go podczas podróży.

 

BLENDY FOTOGRAFICZNE

Bez odpowiedniego światła zdjęcia często tracą na wartości. Odpowiedni blend pozwala dostosować oświetlenie oraz poprawia znacznie jakość zdjęcia szczególnie wtedy, gdy wykonujemy je w pomieszczeniach zamkniętych.STATYWY DO APARATÓW

Często, gdy wykonujemy zdjęcie, wystarczy tylko lekkie zdjęcie, aby dotychczasowe naświetlanie, czy wyostrzenie poszło na marne. Statyw pomaga uzyskać wyraźne zdjęcia oraz świetnej jakości filmy bez żadnych drgań. W tym przypadku należy pamiętać o tym, że taniej wcale nie oznacza lepiej, dlatego warto kupić porządny sprzęt, który sprawdzić się na każdej powierzchni oraz różnych wysokościach.

 

FILTRY DO OBIEKTYWÓW

Jeżeli zajmujemy się fotografią profesjonalnie, warto rozważyć zakup filtrów do obiektywów. Istnieją różne rodzaje filtrów, wśród popularnych możemy wyróżnić np.:

  • Filtry UV
  • Filtry polaryzacyjne
  • Filtry barwne do fotografii czarno-białej
  • Filtry korekcyjne i konwersyjne
  • Filtry neutralnie szare (ND)
  • Filtry połówkowe
  • Filtry efektowe
  • Filtry podczerwone (IR)


Jednak w tym przypadku wymagana jest już fachowa wiedza z tego zakresu, ponieważ wszystko zależy również od tego, jakim sprzętem dysponujemy.


Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolą Wam, skomponować świetny zestaw do codziennego użytku.


« powrót do aktualności


Aktualności
2019-01-28
Softbox czy parasolka?
Softbox, a może parasolka fotograficzna? Poznaj rodzaje modyfikatorów światła, ich wady oraz zalety.
więcej


2018-11-21
Jak wybrać dobrego fotografa dziecięcego?
Niejeden rodzic marzy o tym, aby jego pociecha uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na taką pamiątkę. Aktualnie jest to opcja niemal dla każdego. Z pewnością w naszej okolicy znajdziemy niejednego fotografa dziecięcego, jednak nie każdy będzie godny zainteresowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników.
więcej


2018-08-20
Filmowanie wesel
Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu narzeczonych. Od tej pory ich losy stają się ze sobą nierozerwalnie związane. Te magiczne chwile wiążą się z mnóstwem wzruszających i wspaniałych momentów. Niestety, pamięć ludzka bywa zawodna i z czasem te wszystkie szczegóły zacierają się i blakną. Dlatego większość młodych par decyduje się na zatrudnienie kamerzysty.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt