Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-08-01: Must have każdego fotografa


Z roku na rok powstaje coraz więcej modeli różnych sprzętów, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z ich wyborem. Jednak warto pamiętać o tym, że profesjonalne zdjęcie to nie tylko świetny aparat, to także różne akcesoria dodatkowe, które pozwalają modulować światłem, czy nagrywać filmik bez żadnych drgań. Co powinien posiadać każdy pasjonat oraz profesjonalny fotograf? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy w dzisiejszym krótkim poradniku.


MUST HAVE KAŻDEGO FOTOGRAFA

 

TORBA FOTOGRAFICZNA

Chociaż wiele osób nie przywiązuje do tego wagi, to przy pierwszych problemach atmosferycznych, dłuższych wycieczkach, czy profesjonalnych sesjach, odczujemy jej brak. Odpowiednia torba pozwala ochronić sprzęt oraz odpowiednio zabezpiecza go podczas podróży.

 

BLENDY FOTOGRAFICZNE

Bez odpowiedniego światła zdjęcia często tracą na wartości. Odpowiedni blend pozwala dostosować oświetlenie oraz poprawia znacznie jakość zdjęcia szczególnie wtedy, gdy wykonujemy je w pomieszczeniach zamkniętych.STATYWY DO APARATÓW

Często, gdy wykonujemy zdjęcie, wystarczy tylko lekkie zdjęcie, aby dotychczasowe naświetlanie, czy wyostrzenie poszło na marne. Statyw pomaga uzyskać wyraźne zdjęcia oraz świetnej jakości filmy bez żadnych drgań. W tym przypadku należy pamiętać o tym, że taniej wcale nie oznacza lepiej, dlatego warto kupić porządny sprzęt, który sprawdzić się na każdej powierzchni oraz różnych wysokościach.

 

FILTRY DO OBIEKTYWÓW

Jeżeli zajmujemy się fotografią profesjonalnie, warto rozważyć zakup filtrów do obiektywów. Istnieją różne rodzaje filtrów, wśród popularnych możemy wyróżnić np.:

  • Filtry UV
  • Filtry polaryzacyjne
  • Filtry barwne do fotografii czarno-białej
  • Filtry korekcyjne i konwersyjne
  • Filtry neutralnie szare (ND)
  • Filtry połówkowe
  • Filtry efektowe
  • Filtry podczerwone (IR)


Jednak w tym przypadku wymagana jest już fachowa wiedza z tego zakresu, ponieważ wszystko zależy również od tego, jakim sprzętem dysponujemy.


Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pozwolą Wam, skomponować świetny zestaw do codziennego użytku.


« powrót do aktualności


Aktualności
2019-04-04
Jak wybrać oświetlenie sali weselnej?
Sala weselna wyposażona w nowoczesny system oświetlenia cieszy się większym zainteresowaniem klientów. Organizacja tego typu przyjęć, jak również innych imprez, wymaga coraz większej pomysłowości. Właściciele obiektów konferencyjnych i bankietowych powinni za wszelką cenę dążyć do wyróżnienia swojej oferty na tle innych, podobnych propozycji.
więcej


2019-03-05
Fotograf i wyposażenie studia
Fotografia wbrew pozorom jest dziedziną skomplikowaną i wymagającą. Wyobraźnia fotografa powinna być bogata i pełna pomysłów, ponieważ to pierw w naszej głowie tworzy się ''zdjęcie'', które następnie urzeczywistniamy za pomocą aparatu.
więcej


2019-01-28
Softbox czy parasolka?
Softbox, a może parasolka fotograficzna? Poznaj rodzaje modyfikatorów światła, ich wady oraz zalety.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt