Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2017-11-08: Jakie obiektywy powinien mieć każdy fotograf?


Oto zestawienie podstawowych obiektywów, w jakie każdy miłośnik fotografii powinien się zaopatrzyć.

Obiektyw jasny

 

Obiektyw jasny przyda się osobom uwielbiającym zdjęcia, na których jest bokeh. Dla przypomnienia – bokeh to nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Takie miękkie rozmycia mają za zadanie podkreślić główny motyw fotografii i dobrze dopełnić całość. Choć wiele osób twierdzi, że bokeh jest nadużywany i z tego względu stosunkowo przereklamowany, to i tak większość fotografów stara się, by ten efekt znalazł się na ich zdjęciach.

 

Właśnie dlatego polecamy obiektyw jasny. Ma on też kilka innych, równie istotnych zalet. Robione z jego pomocą zdjęcia zwykle są o wiele bardziej plastyczne, najczęściej też są one bardziej trójwymiarowe. Dzięki takiemu obiektywowi z pewnością zrobimy piękne i niepowtarzalne portrety, choć także zdjęcia przyrody bez wątpienia będą bardziej efektowne.

 

Teleobiektyw

 

Obiektywy fotograficzne należące do rodziny teleobiektywów przydadzą się w szczególności osobom zajmującym się fotografowaniem krajobrazów. Pozwalają one odpowiednio wyizolować najciekawsze elementy i je wyróżnić. Z pomocą teleobiektywu możliwe jest fotografowanie niemal we wszystkich warunkach, niezależnie od światła. Zazwyczaj niepotrzebne będą więc blendy czy też specjalne lampy fotograficzne, aby doświetlić fotografowany obiekt.

 

 

Obiektyw kitowy

 

Obiektyw kitowy przez jednych jest kochany, przez innych znienawidzony. Trzeba jednak przyznać, że należy on do podstawowego wyposażenia każdego fotografa. Zazwyczaj jest dołączony gratis do zakupionego aparatu, a jego zakres ogniskowych wynosi 18-55 mm.

 

Choć obiektyw kitowy ma sporo wad (słaba jakość wykonania czy kiepska optyka), to jednak czasami wręcz nie obejdziemy się bez niego. Docenimy go zwłaszcza podczas urlopowych wyjazdów, na które nie chcemy zabierać ze sobą całego sprzętu fotograficznego, a jednocześnie chcielibyśmy mieć wspaniałą pamiątkę w postaci dobrej jakości zdjęć. Obiektywy kitowe są uniwersalne (pozwalają fotografować zarówno krajobrazy, jak i detale), lekkie, a do tego niedrogie. Dlatego nawet ich uszkodzenie nie powinno nam zepsuć wczasów.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-11-21
Jak wybrać dobrego fotografa dziecięcego?
Niejeden rodzic marzy o tym, aby jego pociecha uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na taką pamiątkę. Aktualnie jest to opcja niemal dla każdego. Z pewnością w naszej okolicy znajdziemy niejednego fotografa dziecięcego, jednak nie każdy będzie godny zainteresowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników.
więcej


2018-08-20
Filmowanie wesel
Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu narzeczonych. Od tej pory ich losy stają się ze sobą nierozerwalnie związane. Te magiczne chwile wiążą się z mnóstwem wzruszających i wspaniałych momentów. Niestety, pamięć ludzka bywa zawodna i z czasem te wszystkie szczegóły zacierają się i blakną. Dlatego większość młodych par decyduje się na zatrudnienie kamerzysty.
więcej


2018-08-01
Must have każdego fotografa
W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może być fotografem. Wszystko za sprawą aparatów, które posiadają nasze telefony. Chociaż jakoś zdjęć w smatfonach potrafi zachwycać, to tak naprawdę nic nie zastąpi nam tradycyjnej lustrzanki.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt