Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2017-11-08: Jakie obiektywy powinien mieć każdy fotograf?


Oto zestawienie podstawowych obiektywów, w jakie każdy miłośnik fotografii powinien się zaopatrzyć.

Obiektyw jasny

 

Obiektyw jasny przyda się osobom uwielbiającym zdjęcia, na których jest bokeh. Dla przypomnienia – bokeh to nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Takie miękkie rozmycia mają za zadanie podkreślić główny motyw fotografii i dobrze dopełnić całość. Choć wiele osób twierdzi, że bokeh jest nadużywany i z tego względu stosunkowo przereklamowany, to i tak większość fotografów stara się, by ten efekt znalazł się na ich zdjęciach.

 

Właśnie dlatego polecamy obiektyw jasny. Ma on też kilka innych, równie istotnych zalet. Robione z jego pomocą zdjęcia zwykle są o wiele bardziej plastyczne, najczęściej też są one bardziej trójwymiarowe. Dzięki takiemu obiektywowi z pewnością zrobimy piękne i niepowtarzalne portrety, choć także zdjęcia przyrody bez wątpienia będą bardziej efektowne.

 

Teleobiektyw

 

Obiektywy fotograficzne należące do rodziny teleobiektywów przydadzą się w szczególności osobom zajmującym się fotografowaniem krajobrazów. Pozwalają one odpowiednio wyizolować najciekawsze elementy i je wyróżnić. Z pomocą teleobiektywu możliwe jest fotografowanie niemal we wszystkich warunkach, niezależnie od światła. Zazwyczaj niepotrzebne będą więc blendy czy też specjalne lampy fotograficzne, aby doświetlić fotografowany obiekt.

 

 

Obiektyw kitowy

 

Obiektyw kitowy przez jednych jest kochany, przez innych znienawidzony. Trzeba jednak przyznać, że należy on do podstawowego wyposażenia każdego fotografa. Zazwyczaj jest dołączony gratis do zakupionego aparatu, a jego zakres ogniskowych wynosi 18-55 mm.

 

Choć obiektyw kitowy ma sporo wad (słaba jakość wykonania czy kiepska optyka), to jednak czasami wręcz nie obejdziemy się bez niego. Docenimy go zwłaszcza podczas urlopowych wyjazdów, na które nie chcemy zabierać ze sobą całego sprzętu fotograficznego, a jednocześnie chcielibyśmy mieć wspaniałą pamiątkę w postaci dobrej jakości zdjęć. Obiektywy kitowe są uniwersalne (pozwalają fotografować zarówno krajobrazy, jak i detale), lekkie, a do tego niedrogie. Dlatego nawet ich uszkodzenie nie powinno nam zepsuć wczasów.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-05-04
Oświetlenie sali weselnej - co oferuje nam technologia?
Ślub to ten jedyny dzień w życiu, który zapada w pamięci na całe życie. Wesele i przeżycia z nim związane są bardzo ważne dla Pary młodej.
więcej


2018-05-02
Drony GoPro jako sposób na udane filmowanie
Nagle zrobiło się ogromne zapotrzebowanie na filmowanie z powietrza. Dron GoPro doskonale wychodzi na przeciw osobom, które chcą mieć ujęcia z powietrza i to jak najlepszej jakości.
więcej


2018-03-06
Przydatne akcesoria fotograficzne
Fotografia to zajęcie, które pociąga za sobą wiele większych lub mniejszych kosztów, jednak efekty uzyskiwane dzięki odpowiedniemu sprzętowi całkowicie rekompensują wydatki.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt