Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-01-05: Jakie akcesoria fotograficzne wzniosą twoje zdjęcia na wyższy poziom?


Profesjonalny sprzęt nie jest więc zarezerwowany tylko dla zawodowych fotografów, a dzięki kilku akcesoriom możemy wznieść fotografię na wyższy poziom. Wbrew pozorom nie dzięki zakupowi kolejnego obiektywu.

3 akcesoria fotograficzne, które wzniosą twoje zdjęcia na wyższy poziom

Lampy studyjne

Wokół lamp błyskowych narosło wiele mitów: że to sprzęt tylko dla profesjonalnego fotografa, ponieważ zajmuje dużo miejsca i jest ciężki. Kiedyś faktycznie tak było, jednak nowoczesne lampy studyjne ważą jedynie półtora kilo i mają długość 30 cm. Jakie są korzyści z fotografowania z użyciem lamp studyjnych? Lampy studyjne wznoszą fotografię produktową i portrety na wyższy poziom. Powinien w nie zainwestować każdy, kto zawodowo ma styczność z fotografią, na przykład bloger. Dzięki lampie studyjnej łatwiej o oświetlenie obiektu, nawet gdy światło dzienne nie dopisało. Nie trzeba czekać na idealny moment i rezygnować z sesji w pochmurne dni. Koszt zestawu to około 1500 zł.

Filtry do obiektywów

Niektórzy poddają w wątpliwość sens inwestowania w filtry do obiektywów, ponieważ w programach do obróbki zdjęć można korygować pewne niedociągnięcia. Jeśli jednak przewidzimy je jeszcze przed zrobieniem zdjęcia, korekta albo nie będzie konieczna, albo nie doprowadzi do zniekształceń na fotografii. Jeśli przykładowo rozjaśniamy zdjęcie i używamy kontrastów, nie robimy tego punktowo. Jakie jest zastosowanie filtra polaryzacyjnego? Tłumi fale świetlne, dochodzące z innego kierunku, niż te równoległe do obiektywu, np. odbicia słońca w tafli wody, od szkła lub metalowego dachu. Filtr eliminuje odblaski, zwiększa nasycenie barw, uwydatnia biel chmur i poprawia całą kolorystykę kompozycji.

Statyw

Statyw umożliwia redukcję szumu na zdjęciu, która powstaje na skutek niestabilnej ręki. Ma znaczenie, gdy fotografujemy w nocy, np. światła miasta, każde drżenie ręki powoduje, że kompozycja rozmazuje się. Istnieją różne statywy w zależności od potrzeb fotografa:

  • statywy stołowe do aparatów kompaktowych
  • statywy oświetleniowe do studia
  • statywy z wymienną głowicą dla profesjonalistów
  • statywy sztalugi dla malarzy i do fotografowania obrazów

« powrót do aktualności


Aktualności
2018-11-21
Jak wybrać dobrego fotografa dziecięcego?
Niejeden rodzic marzy o tym, aby jego pociecha uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na taką pamiątkę. Aktualnie jest to opcja niemal dla każdego. Z pewnością w naszej okolicy znajdziemy niejednego fotografa dziecięcego, jednak nie każdy będzie godny zainteresowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników.
więcej


2018-08-20
Filmowanie wesel
Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu narzeczonych. Od tej pory ich losy stają się ze sobą nierozerwalnie związane. Te magiczne chwile wiążą się z mnóstwem wzruszających i wspaniałych momentów. Niestety, pamięć ludzka bywa zawodna i z czasem te wszystkie szczegóły zacierają się i blakną. Dlatego większość młodych par decyduje się na zatrudnienie kamerzysty.
więcej


2018-08-01
Must have każdego fotografa
W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może być fotografem. Wszystko za sprawą aparatów, które posiadają nasze telefony. Chociaż jakoś zdjęć w smatfonach potrafi zachwycać, to tak naprawdę nic nie zastąpi nam tradycyjnej lustrzanki.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt