Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-06-06: Jaki sprzęt fotograficzny jest niezbędny w fotografii ślubnej?


Fotografia krajobrazu czy też fotografia studyjna to jednak zupełnie inna bajka niż fotografia ślubna. Nie zaciągniemy na reportaż wielkie profesjonalne lampy studyjne. Specyfika pracy fotografa ślubnego jest wymagająca. Trzeba umieć radzić sobie ze światłem zastanym i głównie w oparciu o niego pracować. Często tak naprawdę fotografowie nie wiedzą, co ich czeka. Nie są w stanie przewidzieć naturalnie toczących się wydarzeń. Nie można powtórzyć kadrów, bo zwyczajnie nie ma na to czasu. Jaki sprzęt okazuje się niezbędny w fotografii ślubnej?

Reportaż w dniu ślubu

Fotografia ślubna nie lubi używania lamp. Fotografowie, a także młode pary cenią sobie naturalność, o którą zwłaszcza w kościele przy użyciu lamp bardzo trudno. Trzeba wiedzieć, że lampy błyskowe to w większości kościołów sprzęt fotograficzny zupełnie zakazany. Dotyczy to też niestety wielu małych, ciasnych, a na dodatek ciemnych kościołów. Wybierając się na pełny reportaż ślubny, który zaczyna się przygotowaniami, a kończy po oczepinach i podziękowaniach dla rodziców późno w nocy, nastawmy się na używanie lamp błyskowych wyłącznie na sali. Resztę reportażu lepiej wykonać przy użyciu jasnych obiektywów (ze światłem przynajmniej 2.8, a najlepiej 1.4) i dobrej jakości samego body, które cechuje się profesjonalną pełnoklatkową matrycą. Na sali lampy można rozstawić wykorzystując statywy fotograficzne. Podstawowe oświetlenie powinny zapewnić lampy fotograficzne umieszczane na body.

Plener ślubny

Tutaj możemy pozwolić sobie na większą ilość akcesoriów fotograficznych. Warto zabrać ze sobą blendę, ale tylko wówczas, gdy możemy liczyć na pomoc asystenta fotograficznego. Kolorystyka zdjęć plenerowych jest bardzo istotna, mniejszą wagę przywiązuje się do niej w zdjęciach o charakterze reportażowym, które często z uwagi na warunki, nie mają szans bez obszernej obróbki na wyraziste i żywe kolory. Obiektywy na plener ślubny powinny zostać wyposażone w filtry fotograficzne. Pełnią one także funkcję ochronną, co pozwoli utrzymać często bardzo drogi sprzęt w należytym stanie przez lata naszej działalności jako fotograf ślubny.


« powrót do aktualności


Aktualności
2019-04-04
Jak wybrać oświetlenie sali weselnej?
Sala weselna wyposażona w nowoczesny system oświetlenia cieszy się większym zainteresowaniem klientów. Organizacja tego typu przyjęć, jak również innych imprez, wymaga coraz większej pomysłowości. Właściciele obiektów konferencyjnych i bankietowych powinni za wszelką cenę dążyć do wyróżnienia swojej oferty na tle innych, podobnych propozycji.
więcej


2019-03-05
Fotograf i wyposażenie studia
Fotografia wbrew pozorom jest dziedziną skomplikowaną i wymagającą. Wyobraźnia fotografa powinna być bogata i pełna pomysłów, ponieważ to pierw w naszej głowie tworzy się ''zdjęcie'', które następnie urzeczywistniamy za pomocą aparatu.
więcej


2019-01-28
Softbox czy parasolka?
Softbox, a może parasolka fotograficzna? Poznaj rodzaje modyfikatorów światła, ich wady oraz zalety.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt