Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-06-06: Jaki sprzęt fotograficzny jest niezbędny w fotografii ślubnej?


Fotografia krajobrazu czy też fotografia studyjna to jednak zupełnie inna bajka niż fotografia ślubna. Nie zaciągniemy na reportaż wielkie profesjonalne lampy studyjne. Specyfika pracy fotografa ślubnego jest wymagająca. Trzeba umieć radzić sobie ze światłem zastanym i głównie w oparciu o niego pracować. Często tak naprawdę fotografowie nie wiedzą, co ich czeka. Nie są w stanie przewidzieć naturalnie toczących się wydarzeń. Nie można powtórzyć kadrów, bo zwyczajnie nie ma na to czasu. Jaki sprzęt okazuje się niezbędny w fotografii ślubnej?

Reportaż w dniu ślubu

Fotografia ślubna nie lubi używania lamp. Fotografowie, a także młode pary cenią sobie naturalność, o którą zwłaszcza w kościele przy użyciu lamp bardzo trudno. Trzeba wiedzieć, że lampy błyskowe to w większości kościołów sprzęt fotograficzny zupełnie zakazany. Dotyczy to też niestety wielu małych, ciasnych, a na dodatek ciemnych kościołów. Wybierając się na pełny reportaż ślubny, który zaczyna się przygotowaniami, a kończy po oczepinach i podziękowaniach dla rodziców późno w nocy, nastawmy się na używanie lamp błyskowych wyłącznie na sali. Resztę reportażu lepiej wykonać przy użyciu jasnych obiektywów (ze światłem przynajmniej 2.8, a najlepiej 1.4) i dobrej jakości samego body, które cechuje się profesjonalną pełnoklatkową matrycą. Na sali lampy można rozstawić wykorzystując statywy fotograficzne. Podstawowe oświetlenie powinny zapewnić lampy fotograficzne umieszczane na body.

Plener ślubny

Tutaj możemy pozwolić sobie na większą ilość akcesoriów fotograficznych. Warto zabrać ze sobą blendę, ale tylko wówczas, gdy możemy liczyć na pomoc asystenta fotograficznego. Kolorystyka zdjęć plenerowych jest bardzo istotna, mniejszą wagę przywiązuje się do niej w zdjęciach o charakterze reportażowym, które często z uwagi na warunki, nie mają szans bez obszernej obróbki na wyraziste i żywe kolory. Obiektywy na plener ślubny powinny zostać wyposażone w filtry fotograficzne. Pełnią one także funkcję ochronną, co pozwoli utrzymać często bardzo drogi sprzęt w należytym stanie przez lata naszej działalności jako fotograf ślubny.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-06-06
Jaki sprzęt fotograficzny jest niezbędny w fotografii ślubnej?
Coraz więcej fotografów decyduje się na wykonywanie reportaży ślubnych. Dostęp do dobrej jakości sprzętu, pozwalającego na ciekawe przedstawianie tego wyjątkowego dnia w życiu, sprawił że fotografowie ślubni prześcigają się w coraz to lepszych kadrach.
więcej


2018-05-29
Akumulator li-ion do aparatu
Akumulator li-lion to najlepsza opcja, aby zasilić aparat. Wszystko przez to, że posiada większą pojemność od akumulatorów innego typu. Ich kształty dostosowane do konkretnych modeli mają zarówno wady, jak i zalety. Przejdźmy więc do szczegółów.
więcej


2018-05-04
Oświetlenie sali weselnej - co oferuje nam technologia?
Ślub to ten jedyny dzień w życiu, który zapada w pamięci na całe życie. Wesele i przeżycia z nim związane są bardzo ważne dla Pary młodej.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt