Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-07-04: Jaki sprzęt będzie przydatny w fotografii sportowej?


W sporcie dużo się dzieje, widać emocje, wysiłek i trud, a w końcu zwycięstwo. Uchwycenie tych chwil na fotografiach w jak najlepszy sposób wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Jakie aparaty i akcesoria fotograficzne są konieczne dla początkującego fotografa, by robić dobre zdjęcia rywalizacji sportowej?

Sprzęt w fotografii sportowej

Aparaty fotograficzne powinny przede wszystkim posiadać funkcję zdjęć seryjnych, liczy się także szybkość ich wykonywania. Im więcej klatek na sekundę, tym lepiej! W sporcie dzieje się dużo, zatem trzeba uchwycić wszelkie momenty, nie można pominąć tych decydujących, jak np. mijanie linii mety podczas biegu. Matryca aparatu powinna pozwalać na największe możliwe wyeliminowanie szumów. Jakość obrazu jest w fotografii sportowej równie istotna, jak w przypadku pozostałych dziedzin fotografii. Najlepiej szukać modeli aparatów oferujących najwyższe wartości ISO w interesującym nas zakresie cenowym. Aparat to jedno, ale liczy się tutaj także obiektyw, a zwłaszcza możliwość zmiany ogniskowej. W fotografii sportu nie sprawdzą się tzw. „stałki”. Najlepszym wyborem będzie dość jasny obiektyw z zakresem ogniskowej 70-200 lub 70-300, w zależności od dyscypliny sportowej.

Akcesoria fotograficzne w fotografii sportowej

Na taki sprzęt przydadzą się praktyczne torby fotograficzne, najlepiej z wygodnym paskiem, aby zapewnić wygodę podczas pracy. Torby w przypadku fotografii sportu, która wykonywana jest zwykle w w różnych warunkach atmosferycznych, powinny być wodoodporne.

Nie bez znaczenia dla jakości zdjęć są takie akcesoria jak statywy i lampy błyskowe. Nie zawsze istnieje odpowiednie oświetlenie, często warunki są trudne, dlatego warto zainwestować w ten sprzęt. Lampa pozwoli doświetlić zdjęcia wykonywane w pomieszczeniach, jak np. hala sportowa. Statyw zminimalizuje drgania i ruchy ręki. Pozwoli zwiększyć celność autofokusa w aparacie. Blendy fotograficzne w przypadku tego rodzaju fotografii nie mają zastosowania w samym momencie aktywności sportowej, mogą być one jednak niezastąpione w przypadku sesji ze sportowcami po zawodach lub przed ich rozpoczęciem, zwłaszcza w plenerze.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-11-21
Jak wybrać dobrego fotografa dziecięcego?
Niejeden rodzic marzy o tym, aby jego pociecha uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na taką pamiątkę. Aktualnie jest to opcja niemal dla każdego. Z pewnością w naszej okolicy znajdziemy niejednego fotografa dziecięcego, jednak nie każdy będzie godny zainteresowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników.
więcej


2018-08-20
Filmowanie wesel
Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu narzeczonych. Od tej pory ich losy stają się ze sobą nierozerwalnie związane. Te magiczne chwile wiążą się z mnóstwem wzruszających i wspaniałych momentów. Niestety, pamięć ludzka bywa zawodna i z czasem te wszystkie szczegóły zacierają się i blakną. Dlatego większość młodych par decyduje się na zatrudnienie kamerzysty.
więcej


2018-08-01
Must have każdego fotografa
W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może być fotografem. Wszystko za sprawą aparatów, które posiadają nasze telefony. Chociaż jakoś zdjęć w smatfonach potrafi zachwycać, to tak naprawdę nic nie zastąpi nam tradycyjnej lustrzanki.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt