Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-07-04: Jaki sprzęt będzie przydatny w fotografii sportowej?


W sporcie dużo się dzieje, widać emocje, wysiłek i trud, a w końcu zwycięstwo. Uchwycenie tych chwil na fotografiach w jak najlepszy sposób wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Jakie aparaty i akcesoria fotograficzne są konieczne dla początkującego fotografa, by robić dobre zdjęcia rywalizacji sportowej?

Sprzęt w fotografii sportowej

Aparaty fotograficzne powinny przede wszystkim posiadać funkcję zdjęć seryjnych, liczy się także szybkość ich wykonywania. Im więcej klatek na sekundę, tym lepiej! W sporcie dzieje się dużo, zatem trzeba uchwycić wszelkie momenty, nie można pominąć tych decydujących, jak np. mijanie linii mety podczas biegu. Matryca aparatu powinna pozwalać na największe możliwe wyeliminowanie szumów. Jakość obrazu jest w fotografii sportowej równie istotna, jak w przypadku pozostałych dziedzin fotografii. Najlepiej szukać modeli aparatów oferujących najwyższe wartości ISO w interesującym nas zakresie cenowym. Aparat to jedno, ale liczy się tutaj także obiektyw, a zwłaszcza możliwość zmiany ogniskowej. W fotografii sportu nie sprawdzą się tzw. „stałki”. Najlepszym wyborem będzie dość jasny obiektyw z zakresem ogniskowej 70-200 lub 70-300, w zależności od dyscypliny sportowej.

Akcesoria fotograficzne w fotografii sportowej

Na taki sprzęt przydadzą się praktyczne torby fotograficzne, najlepiej z wygodnym paskiem, aby zapewnić wygodę podczas pracy. Torby w przypadku fotografii sportu, która wykonywana jest zwykle w w różnych warunkach atmosferycznych, powinny być wodoodporne.

Nie bez znaczenia dla jakości zdjęć są takie akcesoria jak statywy i lampy błyskowe. Nie zawsze istnieje odpowiednie oświetlenie, często warunki są trudne, dlatego warto zainwestować w ten sprzęt. Lampa pozwoli doświetlić zdjęcia wykonywane w pomieszczeniach, jak np. hala sportowa. Statyw zminimalizuje drgania i ruchy ręki. Pozwoli zwiększyć celność autofokusa w aparacie. Blendy fotograficzne w przypadku tego rodzaju fotografii nie mają zastosowania w samym momencie aktywności sportowej, mogą być one jednak niezastąpione w przypadku sesji ze sportowcami po zawodach lub przed ich rozpoczęciem, zwłaszcza w plenerze.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-07-04
Jaki sprzęt będzie przydatny w fotografii sportowej?
Nie każdy miłośnik fotografii ogranicza swoje hobby do fotografii krajobrazu. Dla niektórych dużo bardziej ekscytującym zajęciem jest fotografia sportu.
więcej


2018-07-04
Potrzebny specjalistyczny sprzęt filmowy? Skorzystaj z wynajmu!
Koszty związane z zakupem specjalistycznego sprzętu filmowego mogą być naprawdę bardzo wysokie. Właśnie dlatego do realizacji różnych materiałów coraz częściej wybierane są wypożyczalnie dostarczające tego typu sprzęt szybko i tanio.
więcej


2018-06-26
Czy istnieje doskonała sala weselna?
Podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru sali weselnej wymaga odwiedzenia kilku obiektów oraz ich szczegółowej oceny. Czym powinien zachwycać budynek, w którym ma się odbyć wesele? Na jakie detale zwrócić uwagę, sprawdzając, czy dana sala weselna zapewni państwu młodym i ich gościom niezapomnianą zabawę?
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt