Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-07-04: Jaki sprzęt będzie przydatny w fotografii sportowej?


W sporcie dużo się dzieje, widać emocje, wysiłek i trud, a w końcu zwycięstwo. Uchwycenie tych chwil na fotografiach w jak najlepszy sposób wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Jakie aparaty i akcesoria fotograficzne są konieczne dla początkującego fotografa, by robić dobre zdjęcia rywalizacji sportowej?

Sprzęt w fotografii sportowej

Aparaty fotograficzne powinny przede wszystkim posiadać funkcję zdjęć seryjnych, liczy się także szybkość ich wykonywania. Im więcej klatek na sekundę, tym lepiej! W sporcie dzieje się dużo, zatem trzeba uchwycić wszelkie momenty, nie można pominąć tych decydujących, jak np. mijanie linii mety podczas biegu. Matryca aparatu powinna pozwalać na największe możliwe wyeliminowanie szumów. Jakość obrazu jest w fotografii sportowej równie istotna, jak w przypadku pozostałych dziedzin fotografii. Najlepiej szukać modeli aparatów oferujących najwyższe wartości ISO w interesującym nas zakresie cenowym. Aparat to jedno, ale liczy się tutaj także obiektyw, a zwłaszcza możliwość zmiany ogniskowej. W fotografii sportu nie sprawdzą się tzw. „stałki”. Najlepszym wyborem będzie dość jasny obiektyw z zakresem ogniskowej 70-200 lub 70-300, w zależności od dyscypliny sportowej.

Akcesoria fotograficzne w fotografii sportowej

Na taki sprzęt przydadzą się praktyczne torby fotograficzne, najlepiej z wygodnym paskiem, aby zapewnić wygodę podczas pracy. Torby w przypadku fotografii sportu, która wykonywana jest zwykle w w różnych warunkach atmosferycznych, powinny być wodoodporne.

Nie bez znaczenia dla jakości zdjęć są takie akcesoria jak statywy i lampy błyskowe. Nie zawsze istnieje odpowiednie oświetlenie, często warunki są trudne, dlatego warto zainwestować w ten sprzęt. Lampa pozwoli doświetlić zdjęcia wykonywane w pomieszczeniach, jak np. hala sportowa. Statyw zminimalizuje drgania i ruchy ręki. Pozwoli zwiększyć celność autofokusa w aparacie. Blendy fotograficzne w przypadku tego rodzaju fotografii nie mają zastosowania w samym momencie aktywności sportowej, mogą być one jednak niezastąpione w przypadku sesji ze sportowcami po zawodach lub przed ich rozpoczęciem, zwłaszcza w plenerze.


« powrót do aktualności


Aktualności
2019-07-18
Profesjonalny montaż filmów - PJ Films Studio
Nie musisz być specjalistą od wszystkiego! Nagrywasz filmy? Chcesz się nimi dzielić w sieci? Na rynku istnieją specjaliści, którzy zmontują Twój film na najwyższym poziomie.
więcej


2019-04-04
Jak wybrać oświetlenie sali weselnej?
Sala weselna wyposażona w nowoczesny system oświetlenia cieszy się większym zainteresowaniem klientów. Organizacja tego typu przyjęć, jak również innych imprez, wymaga coraz większej pomysłowości. Właściciele obiektów konferencyjnych i bankietowych powinni za wszelką cenę dążyć do wyróżnienia swojej oferty na tle innych, podobnych propozycji.
więcej


2019-03-05
Fotograf i wyposażenie studia
Fotografia wbrew pozorom jest dziedziną skomplikowaną i wymagającą. Wyobraźnia fotografa powinna być bogata i pełna pomysłów, ponieważ to pierw w naszej głowie tworzy się ''zdjęcie'', które następnie urzeczywistniamy za pomocą aparatu.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt