Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2017-10-30: Fotograficzne akcesoria do telefonów


Robienie zdjęć to - obok dzwonienia i pisania smsów - najważniejsza funkcjonalność współczesnych telefonów. I to nie tylko tych "smart": w aparaty wyposażane były nawet starsze modele telefonów, które nie były smartfonami. Jest to niewątpliwie jeden z powodów dla którego aparat w naszym urządzeniu jest jedną z najważniejszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę przy zakupie.

Pojawienie się smartfonów wniosło jednak fotografowanie na zupełnie nowy poziom. Nie chodzi tylko jakość zdjęć, ale również o ich hmm... efektowność. Dzisiaj przecież, oprócz zwykłych zdjęć, portale społecznościowe są wręcz zasypywane zdjęciami selfie, z lotu ptaka czy wykonanymi szerokokątnymi obiektywami. To wszystko nie byłoby rzecz jasna możliwe bez odpowiednich akcesoriów, które z taką chęcią dokupujemy do smartfonów.

Niekwestionowanym królem gadżetów fotograficznych są selfie sticki, czyli kijki do selfie, dzięki którym nie musimy już prosić obcych osób o zrobienie nam zdjęcia. Ramię teleskopowe - to inna ich nazwa - ma zwykle długość 60 - 100cm i pozwala uświetnić siebie samego na tle dowolnego widoku. Lepsze modele selfie stick'ów są dodatkowe wyposażone np. w przycisk do robienia zdjęć wbudowany w rączkę czy lampy doświetlające nasze zdjęcie, jeżeli akurat robimy je po zmroku. Innym pomysłem jest selfie stick z lusterkiem - dzięki niemu możemy robić zdjęcia, tylnym, głównym aparatem w telefonie. Prawda, że wygodne?

Innym chętnie ostatnio wybieranym gadżetem są obiektywy do telefonu, które pozwalają zmienić nieco właściwości nasze aparatu. Dzięki nim możemy uzyskać efekt rybiego oka, zrobić zdjęcie panoramiczne czy sfotografować obiekt znajdujący się naprawdę daleko. Obiektywy są zwykle sprzedawane w zestawach po 2, 3, 4 w 1. Lepsze modele posiadają szklaną optykę czy np. filtry polaryzacyjne, zwiększające nasycenie barw na zdjęciu. Przykładowy zestaw obiektywów możecie znaleźć tutaj.

Dla osób, które robią zdjęcia nocne, a których aparat nie ma zbyt dobrego doświetlenia, pomocne mogą być lampy błyskowe do smartfonów, czyli dodatkowe źródło światła montowane bezpośrednio do telefonu, które poprawi nieco ujęcia w ciemnościach.

Innym ciekawym rozwiązaniem są małe, przenośne statywy, pozwalające na zamontowanie w nich smartfona. To propozycja dla osób, którzy nie są pewni swoich... rąk i wolą robić zdjęcia "stacjonarne" na stabilnym podłożu. Statywy pozwalają także na zrobienie nietypowych ujęć, pod najróżniejszymi kątami.

Jak widać, akcesoriów fotograficznych jest całkiem sporo, a pamiętać należy, że każdy z nich występuje przecież w najróżniejszych wzorach i konfiguracjach. Dożyliśmy czasów, w których posiadanie w kieszeni jedynie smartfona z dobrym aparatem wygląda zwyczajnie "biednie".

 


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-01-05
Jakie akcesoria fotograficzne wzniosą twoje zdjęcia na wyższy poziom?
Fotografia staje się nieodłącznym elementem współczesnych zawodów, takich jak bloger, moderator mediów społecznościowych.
więcej


2017-12-04
Jak wybrać profesjonalne lampy błyskowe?
Niezależne badania pokazują, że z roku na rok rośnie liczba robionych zdjęć. Wpływ na to mają nie tylko rozmaite portale społecznościowe, na których ludzie chętnie dzielą się z innymi użytkownikami tak naprawdę całym swoim prywatnym życiem.
więcej


2017-11-08
Jakie obiektywy powinien mieć każdy fotograf?
Osoby zajmujące się fotografią, również profesjonalnie, często mają spory problem z doborem właściwego obiektywu. Także amatorzy powinni do tego elementu fotograficznego wyposażenia przywiązywać dużą wagę.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt