Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2017-05-04: Fotografia produktowa we współczesnej reklamie


Na czym polega profesjonalne fotografowanie produktów?

 

Ogólnodostępne aukcje sprzedażowe, handel internetowy oraz promocja za pośrednictwem sieci, wymagają optymalnego przedstawienia własnej oferty – kluczem okazuje się atrakcyjne i zachęcające do zakupów zdjęcie. Zastosowanie fotografii produktowej nie ogranicza się jednak wyłącznie do działalności sklepów internetowych. Również producenci i projektanci różnych produktów wykorzystują zdjęcia, które umieszczane są w rozmaitych katalogach reklamowych i broszurach popularyzujących dany produkt, jak również na plakatach i billboardach ulicznych. Wobec szerokiego zastosowania fotografii produktowej, warto zastanowić się na czym dokładnie polega jej realizacja oraz z czego wynika wysoka skuteczność tej formy reklamy.

 

Specjalistyczny sprzęt, umiejętność wydobycia atutów wizualnych każdego przedmiotu, korzystania z optymalnego oświetlenia oraz zdolność empatycznej analizy potrzeb potencjalnych odbiorców – te kryteria okazują się znaczące, wobec kreowania skutecznych zdjęć produktowych. W jednej fotografii należy bowiem zawrzeć swoistą opowieść o przedmiocie, która nie dotyczy jedynie kwestii specyfikacji technicznej. Owszem – barwa, rozmiar oraz kształt produktu są istotne, podobnie jak jego realistyczne zastosowanie i faktyczna funkcjonalność. Fotografia produktowa wydobywa jednak ze zdjęcia znacznie więcej.

 

Reklamowy charakter zdjęć – jak skutecznie wypromować produkt w jednej fotografii

 

Jedno zdjęcie, prezentujące dany produkt – bez względu na to, czy jest to artykuł spożywczy, element garderoby, kosmetyk, zabawka czy artykuł użytku codziennego – musi uwypuklić cechy, potencjalnie atrakcyjne dla większości osób. Niezbędny jest oryginalny pomysł na prezentację produktu, uchwycenie jego szczegółowych parametrów oraz uwzględnienie istotnych cech, uzależnionych od potrzeb klientów. Wobec podobnych wymagań, można uznać że osoba specjalizująca się w fotografii produktowej, zobowiązana jest do posiadania wieloaspektowych kompetencji:

 

  • wiedzy, odnoszącej się do działania sprzętów fotograficznych i umiejętności korzystania z ich specjalistycznych możliwości,
  • kreowania optymalnego oświetlenia oraz tła wobec każdego produktu,
  • zdolności uchwycenia najważniejszych cech produktu w jednym kadrze,
  • wiedzy, dotyczącej obróbki graficznej, dokonywanej na komputerze.


 

Skuteczność perswazyjna zdjęć produktów determinuje sukces kampanii promocyjnej. Chcąc uzyskać satysfakcjonujące rezultaty i w rzeczywisty sposób trafić do wyobraźni klientów, warto nawiązać współpracę z profesjonalną agencją fotograficzną. Przykładem podobnych usług może być oferta, prezentowana na stronie internetowej: in2itstudio.pl. Udostępniane tam przykładowe zdjęcia ukazują, czym faktycznie jest fotografia produktowa i do czego dąży.


Reasumując, można uznać, że inwestycja poniesiona w celu zdobycia atrakcyjnych zdjęć produktowych z pewnością się zwróci – realna skuteczność fotografii reklamowej wynika bowiem z jej oddziaływania na zmysł estetyczny klienta. W świecie wymagającym pośpiechu, zdominowanym pędem codzienności oraz natłokiem licznych obowiązków, przeciętny człowiek nie ma czasu na oglądanie tradycyjnych reklam oraz wertowanie mnogości opisów w katalogach promocyjnych. Chcąc podjąć decyzję o zakupie, poszukuje szybkiej i łatwo dostępnej inspiracji – fotografia produktowa umożliwia dotarcie do wyobraźni i motywacji klienta, będąc nowoczesnym sposobem na reklamę. Jakość zdjęć ma w tym wypadku wyjątkowe znaczenie.


« powrót do aktualności


Aktualności
2017-09-14
Pytania które musisz zadać kamerzyście
Zatrudnienie kamerzysty w tych czasach jest bardzo popularne, wiele Par młodych decyduje się na współpracę podczas swojego wielkiego dnia. Jak dobrze wybrać kamerzystę ? oraz jakie pytania zdać ?
więcej


2017-08-30
Najbardziej przydatne akcesoria fotograficzne
Każdy fan fotografii doskonale wie o tym, iż sam aparat to troszkę za mało, aby wykonać w pełni profesjonalne zdjęcia. Obecnie na rynku dostępne są różne akcesoria fotograficzne, dzięki którym praca z aparatem jest niezwykle łatwa i przyjemna.
więcej


2017-08-01
Ciekawy pomysł na prezent - obraz drukowany na płótnie
Szukasz ciekawego pomysłu na prezent, który będzie praktyczny, a jednocześnie oryginalny? Warto pomyśleć o wykonaniu obrazu drukowanego na płótnie z wybranych przez nas zdjęć. Daje to doskonały efekt. Taki prezent z pewnością zrobi wrażenie na osobie obdarowanej.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt