Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2019-03-05: Fotograf i wyposażenie studia


Oczywiście możemy zacząć naszą przygodę z niskobudżetowym sprzętem, który pomoże nam w poznaniu podstawowych funkcji. Jednakże jeśli myślimy poważnie o fotografii i jest ona naszą pasją warto zainwestować w akcesoria, które dodadzą nam więcej możliwości.

Ciekawym pomysłem może być stworzenie własnego studia fotografii. Praca w studiu daje nam szanse na uzupełnienie swojego portfolio o dodatkowe tematy. Przykładem może być fotografia reklamowa, która powstaje właśnie w takich warunkach. Możliwość wykonania zaaranżowanych portretów. W swoim studiu czujemy się komfortowo, a praca przebiega według twojej określonej organizacji. Ponadto zdjęcia wykonane w takim miejscu odznaczają się wysokim profesjonalizmem i jakością.

Zatem w co warto zainwestować na początek?

Pomysłów jest wiele. Jednak chciałbym zaproponować ci najbardziej podstawowy sprzęt, który jest niezbędny w studiu fotografii.

Blendy fotograficzne. Dzięki niej uzyskujemy odpowiednią ekspozycję zdjęcia, manipulujemy światłem, możemy zmienić powierzchnie przedmiotu. Po prostu przejmujemy kontrole nad światłem. Od efektu zależy materiał wykonania, jej forma czy kolor. Najpopularniejsze na rynku to blendy okrągłe bądź trójkątne, w kolorach srebrnych i złotych. Wybór podporządkowany jest przede wszystkim naszym potrzebom.

Lampy studyjne. Umożliwiają stworzenie sztucznego światła, które jest idealnym rozwiązaniem dla osób zajmujących się portretami czy reklamą przedmiotu. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu lamp mamy pewność, że uzyskamy doświetlone, profesjonalnej jakości zdjęcie.

Multifoto.pl - mistrzowski sprzęt fotograficzny

Statywy fotograficzne. Jest jednym z ważniejszych akcesorium do aparatu. Statyw zapewnia stabilne wykonanie fotografii pozbawionego drobnych rozmazań. Pomijając aspekty jakości zdjęcia, warto wziąć pod uwagę fakt bezpieczeństwa naszego cennego sprzętu i wygody pracy. Na rynku dostępnych jest wiele wariancji statywów, a każde z nich posiada funkcje, z którymi warto się zapoznać.

Obiektywy fotograficzne. Makro, portretowy, rybie oko, lustrzany i wiele innych dostępnych na rynku pomagają nam uzyskać jeszcze lepszy efekt. Warto zatem zainwestować w dodatkowe obiektywy i nie bazować jedynie na standardowym. Na pewno poczujesz różnice w pracy, a twój fotografowany obiekt będzie prezentował się znacznie lepiej.


« powrót do aktualności


Aktualności
2019-03-05
Fotograf i wyposażenie studia
Fotografia wbrew pozorom jest dziedziną skomplikowaną i wymagającą. Wyobraźnia fotografa powinna być bogata i pełna pomysłów, ponieważ to pierw w naszej głowie tworzy się ''zdjęcie'', które następnie urzeczywistniamy za pomocą aparatu.
więcej


2019-01-28
Softbox czy parasolka?
Softbox, a może parasolka fotograficzna? Poznaj rodzaje modyfikatorów światła, ich wady oraz zalety.
więcej


2018-11-21
Jak wybrać dobrego fotografa dziecięcego?
Niejeden rodzic marzy o tym, aby jego pociecha uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na taką pamiątkę. Aktualnie jest to opcja niemal dla każdego. Z pewnością w naszej okolicy znajdziemy niejednego fotografa dziecięcego, jednak nie każdy będzie godny zainteresowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt