Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-06-26: Czy istnieje doskonała sala weselna?


Podstawowe cechy sali weselnej

 

Podczas wstępnej selekcji należy zwracać uwagę na podstawowe cechy sal weselnych, takie jak:

  • wielkość

  • lokalizacja

  • jakość wyżywienia

 

Jak duża powinna być sala weselna?

 

Rozmiar wynajmowanej sali powinien być rzecz jasna dostosowany do liczby gości. Warto zatem zapytać jej gospodarza, ile osób liczą zwykle organizowane w danym obiekcie wesela. Nie powinno się rezerwować sali, w której problemem będzie przejście między stolikami, a na parkiecie jednocześnie zmieści się co najwyżej kilka par.

 

Gdzie wynająć salę?

 

Kwestia lokalizacji jest istotna, jednak z pewnością nie najważniejsza. Tak naprawdę przecież, o ile nie zorganizuje się wesela w ścisłym sąsiedztwie urzędu miejskiego bądź kościoła, i tak trzeba zapewnić gościom transport. Większą uwagę powinna za to przykuwać okolica sali weselnej. Dużym atutem jest zagospodarowany ogródek udostępniony gościom weselnym.

 

Warto też rozważyć rezerwację sali przynależącej do hotelu. Ułatwi to zorganizowanie noclegu uczestnikom wesela. Zaproponowane rozwiązanie jest wygodne, a jednocześnie obniża koszt transportu. Należy zauważyć, że korzystając z sali weselnej wynajmowanej przez hotel, można liczyć na znaczne zniżki podczas rezerwacji noclegów. Przykład takiej sali można znaleźć tutaj - http://www.hotelwitek.pl/pl/weddings-events.html.

 

Catering weselny

 

Jakość, a także ilość jedzenia to te kwestie, których nie da się sprawdzić przed weselem samodzielnie. W tym zakresie trzeba się kierować opiniami osób, które organizowały wesele w danej sali bądź też odwiedziły ją jako goście. Dobrze jest znaleźć znajomych, którzy mają coś na ten temat do powiedzenia, a jeśli to się nie uda, z pewnością w internecie nie brakuje autentycznych komentarzy na temat dobrych sal weselnych.

 

Istotne detale

 

Poza tak oczywistymi kwestiami, jak wcześniej wymienione, są również takie sprawy, na które nie wszyscy poszukujący sali weselnej zwracają uwagę, pomimo iż powinni. Detale mogą uczynić wesele wyjątkowym lub totalnie je zniszczyć.

 

Warto zatem sprawdzić, czy np. akustyka sali umożliwia swobodne rozchodzenie się dźwięku. Dobrze słyszalna, ale nie zbyt głośna muzyka to podstawa udanej zabawy. Podobnie ogromne znaczenie ma oświetlenie, które w nie każdej sali weselnej jest idealne. Poza tym warto także zwrócić uwagę, czy w obiekcie znajduje się dostateczna liczba zadbanych toalet, jak działa klimatyzacja oraz czy parking będzie w stanie pomieścić wszystkie samochody oraz środki transportu zbiorowego.

 

Nie można również zapominać o nieoczywistych kosztach związanych z rezerwacją sali weselnej, które bywają skrzętnie ukrywane. Należy się upewnić, że w podanej przez gospodarza sali cenie wynajmu zawarte są np.: tort, przekąski, kwiaty i dekoracje.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-07-04
Jaki sprzęt będzie przydatny w fotografii sportowej?
Nie każdy miłośnik fotografii ogranicza swoje hobby do fotografii krajobrazu. Dla niektórych dużo bardziej ekscytującym zajęciem jest fotografia sportu.
więcej


2018-07-04
Potrzebny specjalistyczny sprzęt filmowy? Skorzystaj z wynajmu!
Koszty związane z zakupem specjalistycznego sprzętu filmowego mogą być naprawdę bardzo wysokie. Właśnie dlatego do realizacji różnych materiałów coraz częściej wybierane są wypożyczalnie dostarczające tego typu sprzęt szybko i tanio.
więcej


2018-06-26
Czy istnieje doskonała sala weselna?
Podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru sali weselnej wymaga odwiedzenia kilku obiektów oraz ich szczegółowej oceny. Czym powinien zachwycać budynek, w którym ma się odbyć wesele? Na jakie detale zwrócić uwagę, sprawdzając, czy dana sala weselna zapewni państwu młodym i ich gościom niezapomnianą zabawę?
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt