Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-06-26: Czy istnieje doskonała sala weselna?


Podstawowe cechy sali weselnej

 

Podczas wstępnej selekcji należy zwracać uwagę na podstawowe cechy sal weselnych, takie jak:

  • wielkość

  • lokalizacja

  • jakość wyżywienia

 

Jak duża powinna być sala weselna?

 

Rozmiar wynajmowanej sali powinien być rzecz jasna dostosowany do liczby gości. Warto zatem zapytać jej gospodarza, ile osób liczą zwykle organizowane w danym obiekcie wesela. Nie powinno się rezerwować sali, w której problemem będzie przejście między stolikami, a na parkiecie jednocześnie zmieści się co najwyżej kilka par.

 

Gdzie wynająć salę?

 

Kwestia lokalizacji jest istotna, jednak z pewnością nie najważniejsza. Tak naprawdę przecież, o ile nie zorganizuje się wesela w ścisłym sąsiedztwie urzędu miejskiego bądź kościoła, i tak trzeba zapewnić gościom transport. Większą uwagę powinna za to przykuwać okolica sali weselnej. Dużym atutem jest zagospodarowany ogródek udostępniony gościom weselnym.

 

Warto też rozważyć rezerwację sali przynależącej do hotelu. Ułatwi to zorganizowanie noclegu uczestnikom wesela. Zaproponowane rozwiązanie jest wygodne, a jednocześnie obniża koszt transportu. Należy zauważyć, że korzystając z sali weselnej wynajmowanej przez hotel, można liczyć na znaczne zniżki podczas rezerwacji noclegów. Przykład takiej sali można znaleźć tutaj - http://www.hotelwitek.pl/pl/weddings-events.html.

 

Catering weselny

 

Jakość, a także ilość jedzenia to te kwestie, których nie da się sprawdzić przed weselem samodzielnie. W tym zakresie trzeba się kierować opiniami osób, które organizowały wesele w danej sali bądź też odwiedziły ją jako goście. Dobrze jest znaleźć znajomych, którzy mają coś na ten temat do powiedzenia, a jeśli to się nie uda, z pewnością w internecie nie brakuje autentycznych komentarzy na temat dobrych sal weselnych.

 

Istotne detale

 

Poza tak oczywistymi kwestiami, jak wcześniej wymienione, są również takie sprawy, na które nie wszyscy poszukujący sali weselnej zwracają uwagę, pomimo iż powinni. Detale mogą uczynić wesele wyjątkowym lub totalnie je zniszczyć.

 

Warto zatem sprawdzić, czy np. akustyka sali umożliwia swobodne rozchodzenie się dźwięku. Dobrze słyszalna, ale nie zbyt głośna muzyka to podstawa udanej zabawy. Podobnie ogromne znaczenie ma oświetlenie, które w nie każdej sali weselnej jest idealne. Poza tym warto także zwrócić uwagę, czy w obiekcie znajduje się dostateczna liczba zadbanych toalet, jak działa klimatyzacja oraz czy parking będzie w stanie pomieścić wszystkie samochody oraz środki transportu zbiorowego.

 

Nie można również zapominać o nieoczywistych kosztach związanych z rezerwacją sali weselnej, które bywają skrzętnie ukrywane. Należy się upewnić, że w podanej przez gospodarza sali cenie wynajmu zawarte są np.: tort, przekąski, kwiaty i dekoracje.


« powrót do aktualności


Aktualności
2019-01-28
Softbox czy parasolka?
Softbox, a może parasolka fotograficzna? Poznaj rodzaje modyfikatorów światła, ich wady oraz zalety.
więcej


2018-11-21
Jak wybrać dobrego fotografa dziecięcego?
Niejeden rodzic marzy o tym, aby jego pociecha uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na taką pamiątkę. Aktualnie jest to opcja niemal dla każdego. Z pewnością w naszej okolicy znajdziemy niejednego fotografa dziecięcego, jednak nie każdy będzie godny zainteresowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników.
więcej


2018-08-20
Filmowanie wesel
Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu narzeczonych. Od tej pory ich losy stają się ze sobą nierozerwalnie związane. Te magiczne chwile wiążą się z mnóstwem wzruszających i wspaniałych momentów. Niestety, pamięć ludzka bywa zawodna i z czasem te wszystkie szczegóły zacierają się i blakną. Dlatego większość młodych par decyduje się na zatrudnienie kamerzysty.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt