Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-05-29: Akumulator li-ion do aparatu


Nietypowy kształt

Cechą charakterystyczną akumulatorów li-ion są ich kształty, które w żaden sposób nie przypomina klasycznej baterii. Dopasowane pod konkretne modele aparatów oraz innych urządzeń elektronicznych, sprawiają, że mogą działać tylko w danej lustrzance czy aparacie cyfrowym. Jest to minus, lecz ciekawą gestią jest fakt, że wszystkie te akumulatory są wytwarzane z tych samych materiałów przez wszystkich producentów na rynku. Zmiana kształtów jest więc strategią biznesową.

Akumulator li-ion i jego zalety

Kształt, pasujący jedynie do odpowiedniego modelu, to niewielka wada. Akumulatory posiadają wszak mnóstwo zalet, które rekompensują to zagranie. Zdecydowanym atutem jest fakt, że wyładowują się bardzo wolno. Nawet cztery razy wolniej od ogniw NiHM. Co więcej, przez to, że kondensowana w nich energia jest wysoce zagęszczona, są one lekkie i łatwe w przenoszeniu. To szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku profesjonalnych lustrzanek, które same w sobie potrafią być ciężkie.

Oprócz swobody oraz komfortu użytkowania producenci zapewniają, że ich akumulatory są wariantem przyjaźniejszym dla środowiska niż np. akumulatory z ogniwami Ni-Cd czy Ni-Mh. Szeroką ofertę takich zasilaczy można znaleźć w firmie BTO z Łodzi. Z powodzeniem znajdziesz model dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Kluczową gestią, kiedy zdecydujesz się już na akumulator li-ion, będzie oczywiście jego ładowanie, które w ich przypadku musi być cykliczne. Jeśli nie będzie się tego robić, żywotność zasilacza może się skrócić. Dobrym sposobem na wydłużenie pracy akumulatora, to trzymanie zapasowego, nie w pełni naładowanego w lodówce. Nigdy nie należy dopuścić do sytuacji, w której rozładuje on się całkowicie. Wszystko przez to, że w takim przypadku może dojść do samozniszczenia się baterii. Zwłaszcza jeżeli pozostawiłeś ją gdzieś w gorącym miejscu.

Krótko o efekcie pamięciowym

Czy wiesz, czym jest efekt pamięciowy, na temat którego w internecie zdania są podzielone? Otóż chodzi o akumulator li-ion, który zostanie rozładowany do pewnego poziomu, weźmy za przykład 30%, zapamięta tę wartość. Efekt jest taki, że zasilacz nie pozwoli w przyszłości na rozładowanie się do niższego poziomu niż 30%. Taki stan nie zależy jednak od pamięci, lecz są to zjawisko fizyczno-chemiczne. Żeby uniknąć takiej sytuacji, należy ładować swój akumulator na 100%, a po około 5 cyklach, dać mu się całkowicie rozładować.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-06-06
Jaki sprzęt fotograficzny jest niezbędny w fotografii ślubnej?
Coraz więcej fotografów decyduje się na wykonywanie reportaży ślubnych. Dostęp do dobrej jakości sprzętu, pozwalającego na ciekawe przedstawianie tego wyjątkowego dnia w życiu, sprawił że fotografowie ślubni prześcigają się w coraz to lepszych kadrach.
więcej


2018-05-29
Akumulator li-ion do aparatu
Akumulator li-lion to najlepsza opcja, aby zasilić aparat. Wszystko przez to, że posiada większą pojemność od akumulatorów innego typu. Ich kształty dostosowane do konkretnych modeli mają zarówno wady, jak i zalety. Przejdźmy więc do szczegółów.
więcej


2018-05-04
Oświetlenie sali weselnej - co oferuje nam technologia?
Ślub to ten jedyny dzień w życiu, który zapada w pamięci na całe życie. Wesele i przeżycia z nim związane są bardzo ważne dla Pary młodej.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt