Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-05-29: Akumulator li-ion do aparatu


Nietypowy kształt

Cechą charakterystyczną akumulatorów li-ion są ich kształty, które w żaden sposób nie przypomina klasycznej baterii. Dopasowane pod konkretne modele aparatów oraz innych urządzeń elektronicznych, sprawiają, że mogą działać tylko w danej lustrzance czy aparacie cyfrowym. Jest to minus, lecz ciekawą gestią jest fakt, że wszystkie te akumulatory są wytwarzane z tych samych materiałów przez wszystkich producentów na rynku. Zmiana kształtów jest więc strategią biznesową.

Akumulator li-ion i jego zalety

Kształt, pasujący jedynie do odpowiedniego modelu, to niewielka wada. Akumulatory posiadają wszak mnóstwo zalet, które rekompensują to zagranie. Zdecydowanym atutem jest fakt, że wyładowują się bardzo wolno. Nawet cztery razy wolniej od ogniw NiHM. Co więcej, przez to, że kondensowana w nich energia jest wysoce zagęszczona, są one lekkie i łatwe w przenoszeniu. To szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku profesjonalnych lustrzanek, które same w sobie potrafią być ciężkie.

Oprócz swobody oraz komfortu użytkowania producenci zapewniają, że ich akumulatory są wariantem przyjaźniejszym dla środowiska niż np. akumulatory z ogniwami Ni-Cd czy Ni-Mh. Szeroką ofertę takich zasilaczy można znaleźć w firmie BTO z Łodzi. Z powodzeniem znajdziesz model dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Kluczową gestią, kiedy zdecydujesz się już na akumulator li-ion, będzie oczywiście jego ładowanie, które w ich przypadku musi być cykliczne. Jeśli nie będzie się tego robić, żywotność zasilacza może się skrócić. Dobrym sposobem na wydłużenie pracy akumulatora, to trzymanie zapasowego, nie w pełni naładowanego w lodówce. Nigdy nie należy dopuścić do sytuacji, w której rozładuje on się całkowicie. Wszystko przez to, że w takim przypadku może dojść do samozniszczenia się baterii. Zwłaszcza jeżeli pozostawiłeś ją gdzieś w gorącym miejscu.

Krótko o efekcie pamięciowym

Czy wiesz, czym jest efekt pamięciowy, na temat którego w internecie zdania są podzielone? Otóż chodzi o akumulator li-ion, który zostanie rozładowany do pewnego poziomu, weźmy za przykład 30%, zapamięta tę wartość. Efekt jest taki, że zasilacz nie pozwoli w przyszłości na rozładowanie się do niższego poziomu niż 30%. Taki stan nie zależy jednak od pamięci, lecz są to zjawisko fizyczno-chemiczne. Żeby uniknąć takiej sytuacji, należy ładować swój akumulator na 100%, a po około 5 cyklach, dać mu się całkowicie rozładować.


« powrót do aktualności


Aktualności
2018-11-21
Jak wybrać dobrego fotografa dziecięcego?
Niejeden rodzic marzy o tym, aby jego pociecha uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni mogli pozwolić sobie na taką pamiątkę. Aktualnie jest to opcja niemal dla każdego. Z pewnością w naszej okolicy znajdziemy niejednego fotografa dziecięcego, jednak nie każdy będzie godny zainteresowania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na wiele czynników.
więcej


2018-08-20
Filmowanie wesel
Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu narzeczonych. Od tej pory ich losy stają się ze sobą nierozerwalnie związane. Te magiczne chwile wiążą się z mnóstwem wzruszających i wspaniałych momentów. Niestety, pamięć ludzka bywa zawodna i z czasem te wszystkie szczegóły zacierają się i blakną. Dlatego większość młodych par decyduje się na zatrudnienie kamerzysty.
więcej


2018-08-01
Must have każdego fotografa
W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może być fotografem. Wszystko za sprawą aparatów, które posiadają nasze telefony. Chociaż jakoś zdjęć w smatfonach potrafi zachwycać, to tak naprawdę nic nie zastąpi nam tradycyjnej lustrzanki.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt