Wideofilmowanie w Twoim regionie
Województwo:
Miasto:
Data ślubu: wybierz
Kamerzyści obsługujący inne państwa »

Aktualności

« powrót do aktualności


2018-05-29: Akumulator li-ion do aparatu


Nietypowy kształt

Cechą charakterystyczną akumulatorów li-ion są ich kształty, które w żaden sposób nie przypomina klasycznej baterii. Dopasowane pod konkretne modele aparatów oraz innych urządzeń elektronicznych, sprawiają, że mogą działać tylko w danej lustrzance czy aparacie cyfrowym. Jest to minus, lecz ciekawą gestią jest fakt, że wszystkie te akumulatory są wytwarzane z tych samych materiałów przez wszystkich producentów na rynku. Zmiana kształtów jest więc strategią biznesową.

Akumulator li-ion i jego zalety

Kształt, pasujący jedynie do odpowiedniego modelu, to niewielka wada. Akumulatory posiadają wszak mnóstwo zalet, które rekompensują to zagranie. Zdecydowanym atutem jest fakt, że wyładowują się bardzo wolno. Nawet cztery razy wolniej od ogniw NiHM. Co więcej, przez to, że kondensowana w nich energia jest wysoce zagęszczona, są one lekkie i łatwe w przenoszeniu. To szczególnie ważne, zwłaszcza w przypadku profesjonalnych lustrzanek, które same w sobie potrafią być ciężkie.

Oprócz swobody oraz komfortu użytkowania producenci zapewniają, że ich akumulatory są wariantem przyjaźniejszym dla środowiska niż np. akumulatory z ogniwami Ni-Cd czy Ni-Mh. Szeroką ofertę takich zasilaczy można znaleźć w firmie BTO z Łodzi. Z powodzeniem znajdziesz model dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Kluczową gestią, kiedy zdecydujesz się już na akumulator li-ion, będzie oczywiście jego ładowanie, które w ich przypadku musi być cykliczne. Jeśli nie będzie się tego robić, żywotność zasilacza może się skrócić. Dobrym sposobem na wydłużenie pracy akumulatora, to trzymanie zapasowego, nie w pełni naładowanego w lodówce. Nigdy nie należy dopuścić do sytuacji, w której rozładuje on się całkowicie. Wszystko przez to, że w takim przypadku może dojść do samozniszczenia się baterii. Zwłaszcza jeżeli pozostawiłeś ją gdzieś w gorącym miejscu.

Krótko o efekcie pamięciowym

Czy wiesz, czym jest efekt pamięciowy, na temat którego w internecie zdania są podzielone? Otóż chodzi o akumulator li-ion, który zostanie rozładowany do pewnego poziomu, weźmy za przykład 30%, zapamięta tę wartość. Efekt jest taki, że zasilacz nie pozwoli w przyszłości na rozładowanie się do niższego poziomu niż 30%. Taki stan nie zależy jednak od pamięci, lecz są to zjawisko fizyczno-chemiczne. Żeby uniknąć takiej sytuacji, należy ładować swój akumulator na 100%, a po około 5 cyklach, dać mu się całkowicie rozładować.


« powrót do aktualności


Aktualności
2019-04-04
Jak wybrać oświetlenie sali weselnej?
Sala weselna wyposażona w nowoczesny system oświetlenia cieszy się większym zainteresowaniem klientów. Organizacja tego typu przyjęć, jak również innych imprez, wymaga coraz większej pomysłowości. Właściciele obiektów konferencyjnych i bankietowych powinni za wszelką cenę dążyć do wyróżnienia swojej oferty na tle innych, podobnych propozycji.
więcej


2019-03-05
Fotograf i wyposażenie studia
Fotografia wbrew pozorom jest dziedziną skomplikowaną i wymagającą. Wyobraźnia fotografa powinna być bogata i pełna pomysłów, ponieważ to pierw w naszej głowie tworzy się ''zdjęcie'', które następnie urzeczywistniamy za pomocą aparatu.
więcej


2019-01-28
Softbox czy parasolka?
Softbox, a może parasolka fotograficzna? Poznaj rodzaje modyfikatorów światła, ich wady oraz zalety.
więcej

Wideofilmowanie

O serwisie | Regulamin | Współpraca | Kontakt